Kolejne złote medale bydgoskich lekkoatletów w Glasgow

W Glasgow zakończyły się halowe mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. Polska wygrała klasyfikację medalową

Nie zawiódł Marcin Lewandowski. Zawodnik Zawiszy wygrał bieg na 1500 metrów, broniąc tym samym tytułu sprzed dwóch lat z Belgradu. Druga na tym samym dystansie była Sofia Ennaoui. Polka przegrała tylko ze zdecydowaną faworytką Laurą Muir z Wielkiej Brytanii.

Mistrzostwa tradycyjnie kończyły sztafety 4x400. Polacy, którzy startowali w mocno eksperymentalnym składzie (Dariusz Kowaluk, Rafał Omelko, Tymoteusz Zimny, Damian Czykier) uplasowali się tuż za podium. Wygrali Belgowie przed Hiszpanią i Francuzami (Trójkolorowi wyprzedzili nas na ostatniej prostej).

Niepowodzenia w zmaganiach indywidualnych powetowały sobie „Aniołki Matusińskiego”. Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan (BKS), Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic pewnie wygrały bieg rozstawny.

Kolejny czempionat Europy pod dachem odbędzie się w 2021 roku w Toruniu.

Przypomnijmy, że w sobotę złoto w skoku o tyczce wywalczył Paweł Wojciechowski z Zawiszy.