Kolejna wygrana Astorii w III lidze

PD
Chociaż zawodnicy Astorii popełniali czasem proste straty, mieli problemy ze skutecznością oraz zbiórkami na własnej tablicy, to jednak odnieśli już piątez rzędu zwycięstwo w III lidze.

Chociaż zawodnicy Astorii popełniali czasem proste straty, mieli problemy ze skutecznością oraz zbiórkami na własnej tablicy, to jednak odnieśli już piąte z rzędu zwycięstwo w III lidze.

<!** Image 2 align=right alt="Image 40202" sub="Kolejne punkty dla Astorii. Z numerem 6 Sebastian Laydych.">Przewaga bydgoszczan uwidoczniła się dopiero w trzeciej kwarcie spotkania.

Bardzo dobrze grał Mateusz Bierwagen, który na parkiecie w Brodnicy trafiał niemal z każdej pozycji. Poza tym obrońca „Asty” oraz Jakub Dłuski popisywali się efektownymi wsadami, czym rozgrzali wiernych kibiców Astorii, którzy pojechali także na mecz ze Spartą.

Ostatnia część spotkania rozpoczyna się właśnie od asysty Bierwagena do Dłuskiego, który najwyraźniej przełamał się w tym momencie, bowiem za chwilę trafił za dwa punkty, następnie po raz kolejny zablokował rzut rywala.

Wynik 81:50 na 7 minut przed końcem pojedynku pokazuje, kto narzucał styl gry w tym meczu.

<!** reklama left>Sparta Brodnica - Astoria Bydgoszcz 61:92 (20:20, 18:26, 12:27, 11:19). Punkty dla Astorii: Bierwagen 33, Dłuski 16, Gryska 13, Laydych 13, T. Szopiński 8, First 6, Kowalski 3.

Pozostałe wyniki 5. kolejki III ligi: WTK Włocławek - Sokół Pakość 63:78, B-PTK Barcin - Kasprowicz Inowrocław 60:66, AZS UMK Toruń - WAX Toruń 74:68.

8. WAX 5 5 318:441

W najbliższą niedzielę (17.12) odbędzie się ostatnia w tym roku kolejka ligowa (przerwa potrwa do 7 stycznia). Pary: Astoria Bydgoszcz - WAX Toruń, Kasprowicz Inowrocław - AZS UMK Toruń, Sokół Pakość - B-PTK Barcin, Sparta Brodnica - WTK Włocławek.