Kolarzom Polonii niewiele zabrakło do podium

Michał Gąsiorowski z Polonii (pierwszy z prawej)  tym razem nie zmieścił się na podium
Michał Gąsiorowski z Polonii (pierwszy z prawej) tym razem nie zmieścił się na podium
Reprezentanci Klubu Kolarskiego Bydgoszcz mają za sobą kolejny start. Tym razem żaden z bydgoskich zawodników nie stanął na podium, ale dwóch uplasowało się blisko czołówki.

Michał Gąsiorowski oraz Maciej i Michał Bączkowscy brali udział w III Amatorskim Wyścigu Kolarskim w Rogóźnie k. Grudziądza. Zawodnicy mieli do pokonania trzy rundy, każda o długości 13,5 km, z kilometrowym podjazdem o średnim nachyleniu 9%. Selektywny profil trasy oraz chłód i bardzo silny wiatr mocno przerzedziły peleton.

W tych trudnych warunkach bardzo dobrze spisali się Michał Gąsiorowski oraz Michał Bączkowski, którzy wjechali na ostatni kilometr w uciekającej grupie. Na 500 metrów przed metą ataku spróbował Michał Bączkowski, jednak został dogoniony. Ostatecznie z polonistów najlepiej finiszował Michał Gąsiorowski, zajmując 5. miejsce w kategorii M2. Michał oraz Maciej Bączkowscy zajęli - odpowiednio - 8. i 17. miejsce.

Klub Kolarski Polonia Bydgoszcz istnieje od kwietnia br. W swojej krótkiej historii biało-czerwoni pięć razy stawali już na podium. Michał Bączkowski był drugi w Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim „O Puchar Wójta Gminy Bobrowo” oraz trzeci w „IV Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim o Puchar Wójta Gminy Świątki” na Warmii, z kolei Michał Gąsiorowski zajął drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej w „Cyklo Strzepcz” w województwie pomorskim. Były też sukcesy drużynowe: triumf na dystansie 35 km podczas „VeloToruń” oraz 2. pozycja w „Bydgoszcz Cycling Challenge”.