KKP Bydgoszcz szykuje się na ostatni mecz sezonu. Mecz o utrzymanie!

marc
KKP Bydgoszcz 1:2 AZS WrocławKKP Bydgoszcz 1:2 AZS Wrocław
KKP Bydgoszcz 1:2 AZS WrocławKKP Bydgoszcz 1:2 AZS Wrocław Filip Kowalkowski
W przedostatniej kolejce ekstraligi kobiet KKP Bydgoszcz przegrał w Sosnowcu tracąc samobójczego gola w 83 minucie. W następnej kolejce dla naszego zespołu mecz decydujący o utrzymaniu, u siebie z Olimpią Szczecin.

W pierwszej wyrównanej połowie nasze panie popełniły dwa błędy. Najpierw zbyt krótko wybiły piłkę i rywalki natychmiast to wykorzystały, trafiając na 1:0. A następnie Lewandowska dotknęła piłkę ręką i sędzina podyktowała rzut karny. Czarni z tej okazji jednak nie skorzystali, futbolówka odbiła się bowiem od słupka. Bydgoszczanki zdołały zaś w 34 min. doprowadzić do wyrównania po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego Klaudii Wawer.

Szkoda jednak, że tego punktu nie zdołały przypilnować. W 83 min. dośrodkowanie chciała „przeciąć” Pancek i wpakowała piłkę do własnej bramki.

Przed spotkaniem zadecydowano, że nie zagra obrończyni KKP Monika Kaźmierczak, która była zagrożona kartkami i mogłaby nie wystąpić w następnym spotkaniu.

O wszystkim (wobec wycofania się Zagłębia Lubin) decydować więc będzie ostatni mecz, przy ul. Słowiańskiej z ostatnią w tabeli Olimpią Szczecin.

Czarni Sosnowiec - KKP Bydgoszcz 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Joanna Oberskalska (26), 1:1 Klaudia Wawer (34), 2:1 Karolina Pancek (83-samobójcza)