Zobacz wideo: Ćwiczenia służb ratowniczych na S5 pod Bydgoszczą.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z KAS skontrolowali paczki w jednej z toruńskich sortowni przesyłek kurierskich. W tych działaniach uczestniczył Bajan - owczarek belgijski specjalnie wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.
- Pies bezbłędnie wskazał dwie przesyłki, w których znajdowało się, zamiast deklarowanych artykułów ogrodniczych, 6 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy - informuje Katarzyna Orlikowska-Maliszewska z Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. - Wykryty tytoń, który miał trafić do odbiorców w naszym regionie, został zajęty do wszczętej sprawy karnej skarbowej, którą prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu.
Od początku 2022 roku kujawsko-pomorska KAS zatrzymała w przesyłkach pocztowych i kurierskich ponad 660 kg nielegalnego tytoniu.
Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że paserstwo akcyzowe jest przestępstwem. Grozi za nie wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.