24 stycznia 1882 roku w poznańskim „Gońcu Wielkopolskim”, dzienniku ukazującym się także w Bydgoszczy, pojawiła się informacja o wydaniu w 1881 r. w Przemyślu drukiem książki zatytułowanej „Zamek bydgoski. Powieść poetyczna przez Stanisława Woyneko-Tomkiewicza”. Jej autor był galicyjskim pisarzem i historykiem literatury.
24 stycznia 1920 roku, cztery dni po zajęciu Bydgoszczy przez wojska polskie, oddziały 8 pułku strzelców wielkopolskich pod dowództwem kpt. Bernarda Śliwińskiego, późniejszego prezydenta Bydgoszczy, zajęły bydgoskie lotnisko wojskowe. Trzy tygodnie później wylądowało na nim 12 samolotów z Poznania, tworząc 15 eskadrę myśliwską.
24 stycznia 1938 roku przed budynkiem pośrednictwa pracy przy ul. Grodzkiej w Bydgoszczy zgromadziło się około 300 bezrobotnych, domagających się pracy. Ponad stu młodych ludzi sformowało pochód przez ul. Gdańską. Zostali zatrzymani przez kordon policji, która, rozpędzając tłum, użyła gumowych pałek.
24 stycznia 1945 roku Armia Czerwona i Wojsko Polskie opanowały południową część Bydgoszczy (na prawym brzegu Brdy), wyzwalając całe centrum miasta. W bydgoskim ratuszu odbyło się pierwsze zebranie tymczasowego komitetu obywatelskiego. Na jego czele stanął przedwojenny oficer, uczestnik kampanii wrześniowej i żołnierz podziemia Roman Borowski. Ze stanowiska został odwołany niecały miesiąc później.
Powojskowy sprzęt i pojazdy znów do kupienia w Bydgoszczy [zdjęcia]
24 stycznia 1949 roku wybuchł groźny pożar w Zakładzie Księży Misjonarzy Św. Ducha przy ul. Kujawskiej. Spłonęło drugie piętro oraz dach budynku. Ofiar w ludziach nie było.
24 stycznia 1950 roku Miejska Rada Narodowa w Bydgoszczy dokonała przemianowania Starego Rynku na plac Bohaterów Stalingradu.
24 stycznia 1954 roku na tafli stadionu zimowego bydgoskiej Gwardii przy ul. Zamoyskiego wystąpił 60-osobowy zespół Śląskiej Rewii Lodowej, w którym w baletowym widowisku do popularnych utworów muzyki klasycznej zaprezentowali się najlepsi polscy łyżwiarze figurowi.
24 stycznia 1962 roku na ul. Władysława Bełzy doszło do groźnego wypadku tramwajowego. Jadąca od strony ul. Solnej „siódemka” wyskoczyła z szyn na skutek zbyt dużej prędkości, zerwała tory i przewróciła się na skarpę. Rannych zostało 13 osób.
24 stycznia 1995 roku na dwugodzinny wykład „Rzeczpospolita dla każdego” do bydgoskiej Akademii Medycznej przybył były minister pracy, Jacek Kuroń.
Czy uda się skończyć z plastikiem?