Juniorzy Abramczyk Polonia Bydgoszcz lepsi od ekstraligowców!

W czwartek w grodzie nad Brdą rozegrano 2. rundę fazy ćwierćfinałowej drużynowych mistrzostw Polski juniorów na żużlu (grupa B).

Pewne zwycięstwo odnieśli gospodarze (41 pkt), którzy startowali w 3-osobym składzie (Hubert Gąsior przedstawił zwolnienie lekarskie). Znów świetnie spisał się Wiktor Przyjemski. 17-latek startował 6 razy i przegrał tylko raz - w 20. biegu z Mateuszem Cierniakiem. Przemysław Konieczny zdobył 14, a Bartosz Głogowski 10 punktów.

Drugie miejsce zajął Motor Lublin (30), na najniższym stopniu podium Unia Leszno (25, Byki jechały bez Damiana Ratajczaka). Stawkę zamknęła Stal Rzeszów (22).

Po dwóch rundach Abramczyk Polonia, Motor i Unia mają po 6 punktów. Do półfinału awansują 2 ekipy. Kolejne turnieje 29 czerwca w Rzeszowie i 30 czerwca w Lesznie.

Przypomnijmy, że pierwotnie w grupie B miał startować Lokomotiv Daugavpils, który przebrnął przez fazę eliminacyjną DMPJ. Łotysze w ostatniej chwili jednak zrezygnowali, a GKSŻ postanowiła uzupełnić stawkę ekipą z Podkarpacia.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0