Jeden Szymon Woźniak to za mało

Zawodnicy składywęgla.pl Polonii Bydgoszcz zdobyli 12 punktów i zajęli ostatnie, siódme miejsce w finale młodzieżowych drużynowych mistrzostw Polski, który w środę odbył się w Częstochowie.

Złoto wywalczyła Stal Gorzów (22 pkt), srebro dla Unii Tarnów (19+3), brąz dla Betardu Wrocław (19+2).

<!** reklama>Bydgoska ekipa wystąpiła bez kontuzjowanego Mikołaja Curyły, który skręcił kostkę startując w niedzielę jako gość w II-ligowej Wandzie Kraków.

Tylko Szymon Woźniak, zdobywca 10 oczek (2, 3, 3, 2) nawiązywał wyrównaną walkę z rywalami. Bartosz Bietracki i Patryk Wolniewiński dorzucili po 1 oczku, ale nie wyprzedzili żadnego zawodnika drużyny przeciwnej. Szymon Grobelski nie zdobył punktu. Dwaj ostatni dopiero jesienią ubiegłego roku zdali egzamin na licencję „Ż”.
<!** Image 2 align=none alt="Image 219588" sub="Szymon Woźniak [Fot. Michał Szmyd]">