Mecze 15. kolejki T-Mobile Ekstraklasy omawia tradycyjnie Dariusz Pasieka (były piłkarz Zawiszy, a także były trener Arki i Cracovii - obecnie wicedyrektor Szkoły Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej).
W ten weekend kończymy rundą jesienną, potem nastąpi przerwa na reprezentację.
Oto propozycje naszego eksperta - dzień po dniu, mecz po meczu:
Piast - Łęczna (piątek, 18.00, Canal+ Family, nSport+) . Piast zaskoczył ostatnio, wygrał na przykład w Bielsku-Białej. Łęczną natomiast dopadł chyba syndrom beniaminka, tzn. niezły start, dobra gra i punkty, a teraz im dalej w las, tym gorzej. Piast jest stabilniejszy i ma więcej punktów od rywala. Typ: 1.
Lech - Podbeskidzie (piątek, 20.30, Canal+ Sport). Podbeskidzie ostatnio przegrało u siebie z Piastem 2:4, Ojrzyński przyznał się do błędu, wziął to na siebie. Ale nawet nie dlatego stawiam na Lecha. Nie wyobrażam sobie, żeby w tej sytuacji, jaka jest w tabeli, „Kolejorz” nie wygrał tego meczu i pozwolił sobie na straty. Typ: 1.
Lechia - Korona (sobota, 15.30, Canal+ Family, nSport+). Jeśli Lechia przegra, to będzie już troszkę zagrożona. Widać tam brak stabilizacji, poczynając od boiska, a kończąc na klubie. Albo odwrotnie. Z kolei Korona jest na wznoszącej fali, nagle ma 14 punktów, a jeszcze niedawno była blisko Zawiszy. W trzech ostatnich meczach zdobyła 7 punktów i całkiem nieźle to wygląda. Myślę, że pójdą tym tropem i nie przegrają. Typ: X.
Bełchatów - Cracovia (sobota, 18.00, Canal+ Sport). Beniaminek dostał troszkę kaszlu, mimo że wygrał w Białymstoku. Cracovia będzie pewnie zadowolona z takiego wyniku, Bełchatów może mniej, ale widzę tu remis. Typ: X.
Wisła - Śląsk (sobota, 20.30, Canal+ Sport). Z Wisłą to dziś nic nie wiadomo, gra mocno w kratkę. Śląsk zagrał z Lechem w miarę dobry mecz, choć zremisował 1:1. We Wrocławiu ustabilizowali formę, ale tym razem postawię... „jedynkę”. Mimo że Wisła zagra bez Burligi, to poszukamy małej niespodzianki. Typ: 1.
Ruch - Jagiellonia (niedziela, 15.30, Canal+ Sport). Jak nie teraz, to kiedy? Cztery mecz pod wodzą nowego-starego trenera Fornalika i cztery porażki. Za Kociana to chociaż remisowali. A Jagiellonia to bardzo solidny zespół, jest tam niezły team spirit, Probierz nieźle to poukładał. Remis, ale ze wskazaniem na gości. Typ: X.
Zawisza - Zabrze (niedziela, 15.30, Canal+ Family). Duża szansa dla Zawiszy, żeby wygrać, bo Zabrze nie jest w fantastycznej formie, zatracili ten impet z początku sezonu, gdy byli nawet liderem. To drużyny o tych samych problemach, więc niech zadecyduje atut własnego boiska. Typ: 1.
Pogoń - Legia (niedziela, 18.00, Canal+ Sport). Mimo że Legia będzie po czwartkowym meczu z Metalistem, to do Szczecina pojedzie po trzy punkty. Potrafili wygrać z Ruchem trzecim garniturem, wygrają z Pogonią drugim garniturem. Typ: 2.
wysłuchał MAREK FABISZEWSKI