Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak usunąć nieudany makijaż? Albo poprawić makijaż permanentny? Odpowiada kosmetyczka i linergistka Barbara Lietz

Barbara Lietz, kosmetyczka i linergistka, mistrzyni świata i Polski w makijażu permanentnym

Zabieg makijażu permanentnego zawsze powinniśmy wykonywać w sprawdzonym, certyfikowanym gabinecie kosmetycznym. Tylko to gwarantuje, że efekt końcowy będzie właśnie taki, jakiego oczekujemy – estetyczny, dopasowany do naszej urody, naturalny. Co jednak zrobić z nieudanym makijażem permanentnym albo słabej jakości tatuażem?

Makijaż permanentny i tatuaż - jak powstają?

Na szczęście nieudany makijaż permanentny albo niechciany tatuaż można usunąć za pomocą lasera. W jaki sposób? Żeby wytłumaczyć działanie lasera, zacznę od wyjaśnienia, na czym właściwie polega zabieg makijażu permanentnego i jak powstaje tatuaż. W obu przypadkach pod skórę wprowadzamy pigment, różnica dotyczy głębokości i wielkości cząsteczek barwnika. Tatuaż musi być wykonany w skórze właściwej - dzięki temu pozostaje widoczny nawet po latach. Z kolei makijaż permanentny robimy znacznie płycej - z czasem więc konieczne jest jego dopigmentowanie

Jak usunąć nieudany makijaż? Albo poprawić makijaż permanentny? Odpowiada kosmetyczka i linergistka Barbara Lietz

Usuwanie makijażu permanentnego albo tatuażu. Jak działa laser?

Pigment, wprowadzany do naszej skóry podczas zabiegu, ma zbyt duże cząsteczki, żeby zostać wchłoniętym przez układ odpornościowy. Promień lasera dostaje się do głębokiej warstwy naskórka i przy użyciu wysokiego napięcia doprowadza do puchnięcia pigmentu, a w efekcie jego rozpadu na mikrocząsteczki. Te mikrocząsteczki są później absorbowane przez fagocyty i ostatecznie usuwane z organizmu. Jedna długość wiązki wpływa na barwniki czerwony i brązowy, inna - na czarny i niebieski.

Żeby usunąć makijaż permanentny, czasem wystarczą już jeden czy dwa zabiegi, ale na pozbycie się niechcianego tatuażu możemy potrzebować nawet od pięciu do siedmiu zabiegów. Kluczowe są wielkość i głębokość tatuażu.

Jak usunąć nieudany makijaż? Albo poprawić makijaż permanentny? Odpowiada kosmetyczka i linergistka Barbara Lietz

Zły makijaż permanentny - czyli jaki?

Do mojego gabinetu przychodzą na przykład klientki z nieudanym makijażem permanentnym brwi: problemem bywa kształt (przesadzony, karykaturalny, niesymetryczny) albo kolor (zbyt czarny, czerwony, łososiowy, pomarańczowy, niebieski, siny). Zdarzają się też przypadki źle wykonanych kresek na powiekach. To niestety częste błędy linergistów, którzy nie mają odpowiedniego doświadczenia i nie inwestują w dobry sprzęt oraz wysokiej jakości pigmenty.

Dlatego apeluję - zawsze dokładnie sprawdzajmy gabinety, w których chcemy wykonać jakiś zabieg kosmetyczny, nie bójmy się pytać o certyfikaty, w końcu chodzi nie tylko o naszą urodę, ale przede wszystkim zdrowie.

Jeżeli jednak szkoda już się stała i nie jesteśmy zadowolone ze swojego makijażu permanentnego, możemy go skorygować za pomocą zabiegu laserowego. Na przykład czerwony kolor brwi laser zmieni w ładny popielaty, który w razie potrzeby da się całkowicie usunąć lub dopigmentować, tak żeby stworzyć efekt naturalnego, delikatnego makijażu. Laserem naprawimy również źle wyrysowane kreski na powiekach. Do korygowania nieudanego makijażu permanentnego możemy też użyć removera, czyli specjalnego preparatu, który wprowadzamy w głąb skóry. Jego zadaniem jest związanie cząsteczek barwnika i „wyciągnięcie” ich na powierzchnię w postaci małego strupka.

Jak usunąć nieudany makijaż? Albo poprawić makijaż permanentny? Odpowiada kosmetyczka i linergistka Barbara Lietz

Black Doll - Laserowy peeling węglowy

Laser, którego używamy w gabinecie do usuwania niechcianych tatuaży i nieudanych makijaży permanentnych, ma jeszcze jedną dodatkową funkcję - za jego pomocą wykonujemy peeling węglowy Black Doll. To hit tego sezonu. Najpierw nakładamy na skórę twarzy i dekoltu specjalną koloidalną zawiesinę węgla, później naświetlamy ją promieniami lasera. Podczas zabiegu cząsteczki węgla wnikają głęboko w skórę, zwężają pory, wyrównują koloryt, stymulują napięcia włókien kolagenowych, pomagają wygasić stany zapalne, zwiększają elastyczność skóry, rozjaśniają ją i odżywiają. Pierwsze efekty są widoczne od razu po zabiegu.

Peeling Black Doll - dla kogo?

Laserowy peeling węglowy polecamy osobom z ziemistą cerą, rozszerzonymi porami, nadmiernym wydzielaniem sebum, na przebarwienia, drobne zmarszczki i utratę jędrności. Pamiętajmy jednak, że - jak każdy zresztą zabieg - peeling powinien być poprzedzony rozmową i przeprowadzeniem wywiadu. Wśród przeciwwskazań do jego wykonania można wymienić na przykład kuracje retinoidowe, zażywanie leków i ziół światłouczulających, aktywny trądzik albo opryszczkę.

Dobry specjalista dopasuje rodzaj zabiegu do naszej skóry, urody i zdrowia.

Barbara Lietz

Kosmetyczka i linergistka, Mistrzyni Świata i Polski w makijażu permanentnym, prowadzi salon makijażu permanentnego w Osielsku.

BARBARA LIETZ - MAKIJAŻ PERMANENTNY
UL. TAPICERSKA 2A, OSIELSKO
TEL. 506 65 84 41, 791 55 99 70

Kosmetyczka i linergistka Barbara Lietz
Kosmetyczka i linergistka Barbara Lietz Tomasz Czachorowki
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści (5) - oszustwo na kartę NFZ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera