
W ten weekend (sobotę i niedzielę) na osiedlu Błonie będzie karuzela, muzyczna karuzela. W koncertach na żywo (18.00-21.00) zabrzmią największe polskie i zagraniczne hity z lat 50. i 60. w wykonaniu bydgoskich artystów. Zatańczy też balet. A z myślą o najmłodszych będą balonowe niespodzianki od szczudlarzy. Wszystko to przez dwa dni na Skwerze 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich. Wstęp wolny.
Muzyczna karuzela z piosenkami z lat 50. i 60. ruszy w sobotę (24.07.) o godz. 18. Na Skwerze 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich na os. Błonie przez trzy godziny brzmieć będą niezapomniane piosenki m.in. zespołów jak: Czerwone Gitary, Skaldowie, Czerwono-Czarni czy artystów, jak np.: Karin Stanek, Maria Koterbska, Czesław Niemen. Piosenki wykonają artyści dobrze znani z bydgoskich scen. Przebojowo będzie również w niedzielę - w tych samych godzinach (18.00-21.00) bawić się, tańcząc i śpiewając, będą mogły całe pokolenia: od najmłodszego do najstarszego.
Pojawić się mają także artyści Opery Nova - zatańczy dla nas balet. Dla młodszej publiczności balonowe niespodzianki przygotują szczudlarze.
Wydarzenie głosami mieszkańców jest realizowane z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Organizatorem dwudniowych koncertów jest THE VOICE Krzysztof Filasiński. Wstęp wolny.

„Szpiedzy i agenci w dawnej Bydgoszczy” to temat sobotniego (24 lipca) Spaceru Historycznego, na który w południe zaprasza Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy. Znamy też tematykę kolejnych wędrówek śladami niezwykłych bydgoskich historii.
„Szpiedzy i agenci w dawnej Bydgoszczy” to były barwne postacie. Wśród nich, m.in., major Jan Żychoń z bydgoskiej jednostki wywiadowczej - oficer słynnej „Dwójki” (wywiad Oddziału II Sztabu Głównego Wojska Polskiego). To on opracował plan „Akcji Wózek”, czyli inwigilacji przesyłek pocztowych przewożonych koleją z Niemiec do Prus i Gdańska przez polskie Pomorze. O tym bohaterskim oficerze opowie Krzysztof Drozdowski.
Spacer rozpoczyna się o 12.00 przy gmachu głównym Muzeum Okręgowego (ul. Gdańska 4).
Znamy też tematykę kolejnych Spacerów Historycznych. W ostatnią sobotę miesiąca (31 lipca) pospacerujemy „Śladami tajemnic staropolskiej Bydgoszczy”. Przewodnikiem będzie Józef Łoś - archeolog, kustosz i kierownik Działu Archeologii w MOB. Będzie okazja odkryć najdawniejsze Stare Miasto. Początek o 12.00 przy ul. Mennica 2.
Z kolei w pierwszą sobotę sierpnia pospacerujemy „Szlakiem bydgoskiego browarnictwa”, natomiast 21 sierpnia odwiedzimy niedostępne na co dzień miejsca związane z historią „Kolejowej Bydgoszczy”. Warto już rezerwować miejsca na te atrakcje. Jak?
Bilet wstępu do muzeum kosztuje 8 zł. Można go kupić w kasie Muzeum Okręgowego, ul. Gdańska 4 (z wyjątkiem poniedziałków) lub płacąc przelewem na konto nr 45 1240 1183 1111 0011 0159 1497 (w tytule należy wpisać: Wstęp do MOB – NAZWA WYBRANEGO SPACERU – imię i nazwisko osób uczestniczących oraz numer telefonu). Liczba uczestników jest ograniczona - decyduje kolejność zakupu biletów.
W przypadku pytań, informacje udzielane są pod adresem mailowym: [email protected]

Jeżeli szukacie harmonii w środku miasta (i wakacji) to podpowiadamy - w sobotę Joga na trawie w parku Jana Kochanowskiego. Początek o godz. 10, wstęp wolny.
To już trzecia edycja darmowych zajęć w ramach cyklu Joga na trawie w parku Jana Kochanowskiego. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów można poznać (i spróbować) różne style jogi. W najbliższą sobotę (24 lipca) sesja łagodnej jogi klasycznej prowadzona przez Asię ze Stan Harmonii. Ubierzcie się więc wygodnie, zabierzcie matę lub koc i przyjdź poćwiczyć do parku w pobliżu Filharmonii Pomorskiej.

Przypominamy, że w wakacje można bezpłatnie zwiedzać z przewodnikiem Młyny Rothera po wcześniejszych zapisach telefonicznych lub online.
Zwiedzanie z przewodnikiem Młynów Rothera to 45-minutowa wycieczka, w tracie której poznacie zarówno historię, jak i przyszłość obiektu, wejdziecie na taras widokowy i do spichrzy.
Obiekt zwiedzać można w środy, czwartki, soboty i niedziele w godz. 11-17. Wejść do obiektu można tylko z przewodnikiem o każdej pełnej godzinie. Zwiedzanie jest bezpłatne, ale należy się na nie zapisać online [[email protected]] lub telefonicznie pod numerem: 538 921 477. Rezerwacje przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 10-14.
Jeżeli na wybrany termin nie ma już wejściówek, a chcielibyście uczestniczyć w wycieczce, warto przyjść na miejsce zbiórki. Jeśli zwolnią się miejsca – dołączycie do grupy.