O co najczęściej pytają pana pacjenci?
Najczęstsze pytanie brzmi: czy zabieg jest bolesny? Oczywiście po zabiegu pojawiają się przypadki dolegliwości bólowych szczególnie w szczęce dolnej, natomiast sam zabieg zupełnie nie jest bolesny. Zabieg implantacji wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, chyba że pacjent wymaga zabiegu w narkozie.
Ile trwa taki zabieg?
Bardzo krótko - od 15 minut do godziny. Co ciekawe, wielu pacjentów uważa, iż jest dużo przyjemniejszy niż znane nam wszystkim leczenie kanałowe.
Czy implanty są trwałe?
Trwałość leczenia przy zastosowaniu implantów jest bardzo wysoka. Jak długo implant wytrzyma, zależy oczywiście od wielu czynników, takich jak samo zachowanie pacjenta co do higieny, ogólny stan zdrowia pacjenta. Możemy jednak powiedzieć, że statystycznie takie leczenie starcza na dziesięciolecia.
Czy każdy pacjent może mieć wszczepiony implant?
Na przestrzeni ostatnich 30 lat, od kiedy implantologia została zapoczątkowana, ilość przeciwwskazań do zabiegów implantacji została bardzo ograniczona. Możemy ją stosować u pacjentów młodych, dojrzałych, jak i u seniorów. Starannie przeprowadzona przeze mnie część diagnostyczna zawsze pozwala na określenie, czy zabieg się powiedzie. W Ekstradencie mamy najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny, który pozwala na wykonanie wysokiej jakości zdjęć tomograficznych. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostrzec wszystkie struktury anatomiczne oraz przebieg nerwów. Istnieje możliwość wirtualnego wstawienia implantów i dopasowania jego wielkości, kształtu i marki. W ofercie mamy kilka tysięcy implantów różnych firm.
Czy mogą wystąpić jakieś reakcje alergiczne na implant?
Implanty są wykonane ze stopu tytanu, który ma wysoką biozgodność i alergie występują bardzo rzadko. Mogą jednak wystąpić. Mamy również na to rozwiązanie. W mojej klinice możemy wszczepić implanty cyrkonowe i zastosować wiele innych rozwiązań protetycznych przy użyciu cyrkonu, który jest zupełnie niealergizujący.
A czy można zastosować implanty w przypadku całkowitego bezzębia?
Oczywiście! Uzupełnienia protetyczne oparte na wszczepionych implantach są najlepszym rozwiązaniem, w pełni przywracającym możliwość pełnego żucia pokarmów, a tym samym komfortu życia naszym pacjentom.
A może protetyka?
Utrata nawet pojedynczego zęba nie tylko powoduje niedostatek natury estetycznej, ale także ma wpływ na cały układ stomatognatyczny. Dlatego też lekarze stomatolodzy, dokonując wyboru uzupełnienia protetycznego, zwracają uwagę na: liczbę braków, liczbę i jakość zębów pozostałych, ich lokalizację, a także stan podłoża kostnego, warunki zgryzowe oraz preferencje pacjentów. Przed leczeniem każdy pacjent przechodzi szczegółową diagnostykę, która poszerzona jest o wykonywanie zdjęcia cyfrowego, panoramicznego, a także nowoczesne obrazowanie trójwymiarowe.
POLECAMY RÓWNIEŻ:
Poznaj i zastosuj w swojej diecie 25 zasad zdrowego żywienia
