Gdzie spędzić wakacje, żeby nie zbankrutować i mieć piękną pogodę? Lepiej jechać zagranicę czy zostać w Polsce? Takie dylematy ma wielu z nas przed wakacjami. Może pomoże Wam ten artykuł i galeria zdjęć z cenami.
Multioperator Travelplanet.pl przeanalizował ceny wakacyjnych ofert w Polsce i najpopularniejszych letnich destynacjach, wybieranych przez biura podróży. Pod uwagę brano nie tylko koszt pobytu, ale i dojazdu, oczywiście biorąc pod uwagę dostępne na rynku oferty biur podróży, a nie wyjazdy, organizowane samodzielnie.
Pogoda na listopad 2018 w Polsce: Mróz i śnieg trzymają, ale...
Oprócz kosztów pobytu, bezpieczeństwa na wakacjach, kluczowym czynnikiem przy wyborze miejsca na jest gwarancja ładnej pogody. Analiza danych pogodowych, obejmujących ostatnie dziesięciolecie, jest jednoznaczna: wypoczynek w Polsce, uważany za tańszy niż za granicą, wiąże się z ryzykiem natrafienia na kiepską pogodę na wakacjach. W ciągu ostatnich dziesięciu lipców i sierpniów – to najbardziej deszczowe miesiące w Polsce w całym roku – statystycznie deszcz pada od 14 do 17 dni w miesiącu. Chodzi o zanotowane dni z opadami deszczu a nie te tylko bezsłoneczne.
W tych miesiącach opady deszczu w Chorwacji, Bułgarii czy niektórych rejonach Hiszpanii to coś wyjątkowego (od 4 do 7 deszczowych dni w miesiącu) a na greckich wyspach, Kanarach czy Riwierze Tureckiej – wręcz niespotykanego. Z takiego punktu widzenia wypoczynek nad Bałtykiem może być nawet dwu-, trzykrotnie droższy niż wakacje w basenie morza Śródziemnego czy Czarnego.
Jak na prawdę kształtują się koszty naszych wakacji? Obejrzycie galerię. Zdjęcia ułożyliśmy w kolejności od najtańszego do najdroższego miejsca, a pod uwagę zostały wzięte kraje: Polska, Chorwacja, Bułgaria, Turcja, Grecja i Hiszpania. To kraje, które klienci biur podróży wybierają najczęściej na letnie wyjazdy.
Te rzeczy turyści robią w hotelowych pokojach. Będziecie w szoku!
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
PROGRAM TyDZień 18.05.2018
