Historyczne srebro bydgoskich florecistów na mistrzostwach Polski młodzików

redex
Floreciści z MDK 5 w Bydgoszczy drużynowymi wicemistrzami Polski młodzików
Drużynowe wicemistrzostwo Polski i brązowy medal indywidualnie to bilans zakończonych w niedzielę Mistrzostw Polski Młodzików we Florecie rozgrywanych w Żninie.

Mikołaj Mrozek, Filip Koguc, Szymon Mlicki i Igor Bołdziło to skład bydgoskiej drużyny florecistów, która podczas żnińskich zawodów uległa tylko zespołowi UKS Atena Gdańsk. Wicemistrzów Polski do zwycięstwa poprowadzili trenerzy Jakub Kozłowski (na zdjęciu odbiera puchar) i Adrian Przednowek. - To historyczne osiągnięcia dla naszej sekcji szermierczej. Nigdy wcześniej nasi zawodnicy nie zaszli tak wysoko w kategorii młodzików. To samo dotyczy brązowego medalu zdobytego w sobotę przez Szymona Mlickiego - powiedziała Hanna Grześkowiak, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Młodzieżowego Domu Kultury nr 5.
W niedzielnych zawodach wystartowały jeszcze dwie drużyny szermiercze. II drużyna męska w składzie Kamil Tomeczek, Paweł Firch i Tomek Soroczyński wywalczyła 10 miejsce na 11 zgłoszonych drużyn. Na 10 pozycji po niefortunnie przegranym pierwszym meczu, który zamknął drogę do strefy medalowej z UKS Atena Gdańsk II (33:35), uplasowała się również drużyna młodziczek w składzie Pola Steinborn, Magda Różycka i Zosia Borzyszkowska. W konkurencji dziewcząt wystartowało piętnaście ekip. Podium podzieliły między siebie florecistki z AZS AWF I Poznań - pierwsze miejsce; UKS Atena Gdańsk - drugie miejsce i Wrocławianie I.

Zanim jednak doszło do niedzielnych potyczek drużynowych o mistrzowskie tytuły i medale w sobotę walczono indywidualnie.
W grupie florecistów na planszy zameldowało się 91 zawodników. Wśród bydgoskich szermierzy z UKS MDK-5 największy sukces odnotował Szymon Mlicki, który wywalczył brązowy medal. O bardzo udanym występie może mówić również Mikołaj Mrozek, który zawody zakończył na miejscu ósmym. Trzynastą pozycję wywalczył Igor Bołdziło. Filip Koguc był 32., a Paweł Firch 40. Najmłodszy bydgoszczanin - Kamil Tomeczek uplasował się na miejscu 56., a debiutujący w mistrzostwach Polski Tomasz Soroczyński był 74.
O tytułu mistrzyń florety skrzyżowały 94 zawodniczki. Bydgoszcz reprezentowały tylko trzy florecistki. Magda Różycka zakończyła zawody na trzynastym miejscu. Pola Steinborn była 32., a Zosia Borzyszkowska uplasowała się na 64. miejscu. Zawodniczki są wychowankami UKS MDK-5.