
10 czerwca 1972 roku nad Bydgoszczą przeszła gwałtowna burza. W ciągu 20 minut na miasto spadło 15 mm wody na metr kw. Ulicami płynęły potoki wody, zalane zostały piwnice. Wyładowania atmosferyczne uszkodziły linie wysokiego napięcia, w związku z czym na kilkanaście minut w mieście zapanowały egipskie ciemności.

10 czerwca 1991 roku otwarty został na czas remontu mostu w Fordonie most pontonowy przez Wisłę zbudowany przez żołnierzy 3 pułku pontonowego z Włocławka. Czynny był do później jesieni.

10 czerwca 1555 roku król Zygmunt II August ustanowił w mieście dodatkowy jarmark, zezwolił mieszczanom na sprzedaż soli sprowadzonej z żup ruskich oraz zakazał Żydom pobytu i osiedlania się w Bydgoszczy.

10 czerwca 1566 roku na prośbę burmistrza, rajców i pospólstwa bydgoskiego, król Zygmunt II August wystawił przywilej określający nowe zasady wyboru rady miejskiej, znoszący dożywotniość sprawowania tego urzędu; odtąd raz do roku spośród zgłoszonych 16 kandydatów miano wybierać burmistrza i czterech rajców.