13 sierpnia 1423 roku przed sądem konsystorskim we Włocławku stanął proboszcz bydgoskiej fary Dobrogost oskarżony o to, że jako notoryczny opój od sześciu lat nie odprawiał mszy ani nie głosił kazań. Proboszcz tłumaczył się, iż sumienie nie pozwala mu sprawować służby bożej po pijanemu. Epilog sprawy nie jest znany, wiadomo jedynie, iż sąd zapowiedział w przypadku dalszej niesubordynacji trzymiesięczne uwięzienie.
Plażowanie na archiwalnych zdjęciach. Tak kiedyś wypoczywano
13 sierpnia 1909 roku w godzinach wieczornych wybuchł groźny pożar na ul. Śluzowej na Wilczaku. Rozpoczął się w stajni handlarza węglem Mittaga, potem przeniósł się na skład węgla. Straż zdołała uratować przed ogniem kilka pobliskich domów, w których spaleniu uległy jedynie dachy.
13 sierpnia 1931 roku do Bydgoszczy przybył, podróżujący prywatnie po Polsce, prezydent Republiki Łotewskiej Alberts Kviesis z małżonką, dziećmi i adiutantem. Po noclegu w hotelu Lengninga gość odjechał do Poznania. Była to pierwsza wizyta zagranicznej głowy państwa w Bydgoszczy po powrocie do Polski.
13 sierpnia 1962 roku zapadła decyzja o zmianie numerów bydgoskich linii autobusowych, które dotychczas numerowane były od „1”, tak samo jak linie tramwajowe. Nowe numery linii autobusowych od tej pory rozpoczynają się od „51”.
Dlaczego Polacy się rozwodzą? Znamy najczęstsze przyczyny [lista]
13 sierpnia 1995 roku orkiestra im. Johanna Straussa założona z inicjatywy skrzypka, absolwenta Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, muzyka orkiestry symfonicznej, Marka Czekały, dała pierwszy koncert w muszli koncertowej w parku im. Wincentego Witosa. Zespołem dyrygował Henryk Wierzchoń. Orkiestra działała w ramach Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Austriackiej, Obecnie zespół liczy ok. 60 osób.
Bydgoszczanie zwiedzali zabytkową halę targową