Gotowi na nowy sezon

Iwona Matusiak
Miesiąc przed pierwszym meczem w rundzie jesiennej przystąpili do treningów, rozegrali też sześć spotkań sparingowych.

<!** Image 2 align=none alt="Image 194186" sub="Mecz ze Startem Pruszcz Pomorski, pomimo wyniku 5:0, wcale nie był łatwy / Fot. Andrzej Schmidt">

Szubinianie w meczach kontrolnych zmierzyli się z: Pomorzaninem Serock, Pałuczanką Żnin, Pogonią Mogilno oraz ze Spójnią Białe Błota.

Nasi są w dobrej formie

Ostatnio LKS Szubinianka Szubin na własnym boisku wygrała ze Startem Pruszcz Pomorski 5:0. Szubinianie dominowali na murawie już od pierwszych minut, ale gradu bramek nie było. Dopiero w 32. minucie pierwszego gola strzelił Waldemar Sobol, cztery minuty później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Adam Kardasz wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul na Marcinie Wiśniewskim.

Po przerwie zawodnicy Szubinianki wyszli na murawę w równie dobrej formie. W drugiej połowie dwa razy do bramki trafił Mirosław Obremski i ostatecznie LKS Szubinianka Szubin pokonała w tym spotkaniu Start Pruszcz Pomorski 5:0.

Obronili remis

Wcześniej piłkarze z Szubina zremisowali z Brzysko-Rolem Brzyskorzystewko 1:1. W pierwszej połowie meczu obie drużyny miały dogodne sytuacje do zdobycia bramki, ale żadna nie wykorzystała swojej szansy. Piłkarze z Szubina nie wykorzystali podania po dośrodkowaniu Jakuba Cegiełki z rzutu rożnego. Najpierw Marcin Wiśniewski trafił w słupek, a dobicie Dariusza Chojnackiego już z linii bramkowej wybili piłkarze gości. Dariusz Chojnacki zrewanżował się jednak w 44. minucie, kiedy to skierował piłkę do siatki, wykorzystując podanie Jakuba Cegiełki. Podopieczni Rafała Krygiera z Brzysko-Rolu Brzyskorzystewka wyrównali dopiero w końcówce meczu, bramkę zdobył Sławomir Jankowski. Goście mieli jeszcze jedną okazję, aby powyższych wynik spotkania i strzelić bramkę na 2:1, ale bramkarz Szubinianki obronił uderzenie piłkarza Brzysko-Rolu i mecz zakończył się remisem 1:1.

Kolejne wyzwania przed nimi

Podopieczni Wiesława Stepczyńskiego rozegrali sześć spotkań kontrolnych. Większość z nich skończyła się wygraną szubinian. <!** reklama>

Pierwszy mecz ligowy odbędzie się już za tydzień 11 sierpnia, w sobotę. Przypomnijmy, sezon 2011/2012 zakończył się utrzymaniem miejsca w IV lidze, ostatnie zaś mecze w rundzie wiosennej szubinianie wygrali i tym samym odpoczywali w dobrych nastrojach. Treningi wznowione zostały od 11 lipca.