Enea Astoria Bydgoszcz rozhartowała Stal!

Z piłką AJ Walton
Z piłką AJ Walton Fot. Archiwum
Beniaminek znad Brdy z przytupem wrócił na salony. W niedzielę „Asta” wygrała po dogrywce w Ostrowie 94:88.

Pierwszy mecz w ekstraklasie po 13 latach przerwy „Asta” rozpoczęła z dużym animuszem. W I kwarcie nasi koszykarze dominowali pod tablicami, popełniali mało strat (zaledwie 4 przy aż 8 Stali), nieomylny był Michał Aleksandrowicz (8 punktów). Nic dziwnego, że po 10 minutach było aż 28:12.

Początek kolejnej odsłony też należał do bydgoszczan, którzy po 180 sekundach II kwarty prowadzili już 35:18. I wtedy coś się zacięło. Nasi koszykarze stracili skuteczność, mnożyły się straty (7). Miejscowi zdobyli 15 punktów z rzędu i zbliżyli się na 2 oczka. Do przerwy Enea Astoria prowadziła tylko 37:35.

Po zmianie stron długo obserwowaliśmy walkę punkt za punkt. Gdy w 3. minucie IV kwarty dwa razy zza łuku trafił Paulius Dambrauskas, wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięte (było 69:63). Nic z tego. Enea Astoria dogoniła rywala (80:80) i o zwycięstwie musiała rozstrzygnąć dogrywka.

Bohaterami dodatkowego czasu gry byli: Michał Chyliński (5/6 za 1), AJ Walton (4/6 za 1) oraz Adam Kemp, który w tej części spotkania zebrał dwie ważne piłki pod swoim koszem, uniemożliwiając Stali ponowienie akcji. Co ciekawe, amerykański środkowy zdobył w meczu tylko 6 oczek, ale uczynił to przy 100-procentowej skuteczności (3/3 za 2 pkt).

Relacjonując przebieg niedzielnego spotkania w Ostrowie nie sposób pominąć wkładu w wygraną koszykarzy rezerwowych. Zawodnicy „Asty” spoza wyjściowej piątki zdobyli aż 35 punktów, przy zaledwie 23 oczkach rezerwowych Stali.

Kolejne spotkanie „Asta” rozegra w sobotę, 5 października. Tego dnia do hali „Immobile Łuczniczka” zawita Polski Cukier Toruń. Początek meczu o godzinie 12.30, transmisja w Polsacie Sport. Bilety kosztują 30 (normalny) i 15 zł (ulgowy). Można je nabywać w siedzibie klubu w „Artego Arenie”: poniedziałek godz. 9-11 i 19-20, wtorek 9-11 i 19-20, środa 9-11 i 19-20, czwartek 9-11 i 19-20, piątek 9-11 i 19-20.

Stal Ostrów - Enea Astoria 88:94 (12:28, 23:9, 22:24, 23:19, dogr. 8:14)

Stal: Mokros 2, Żołnierewicz 10, Dambrauskas 24, Gates 10, Threatt 19 oraz Garbacz 11, Szymkiewicz 2, Surmacz 0, Calhoun 3, Jevtović 7.

Enea Astoria: Zębski 13, Mich. Nowakowski 5, Chyliński 20, Kemp 6, Walton 15 oraz Aleksandrowicz 10, Frąckiewicz 3, D. Szyttenholm 9, Mar. Nowakowski 7, Clyburn 6.