Jak przyjęła Pani decyzję radnych o wyborze na funkcję przewodniczącej sejmiku?
Decyzję radnych przyjęłam z radością, wynik głosowania wskazywał, że cieszę się zaufaniem moich kolegów z Koalicji Obywatelskiej i PSL-u.
Co się zmieni w pracy sejmiku pod Pani przewodnictwem?
Nie jestem rewolucjonistką i nie zamierzam przeprowadzać wielkich zmian, zwłaszcza że bardzo dobrze oceniam pracę byłego przewodniczącego pana Ryszarda Bobera, obecnie senatora RP. Jednak fakt, że mam zupełnie inną osobowość, inaczej postrzegam relacje międzyludzkie, na pewno pozwoli mi nadać własny styl prowadzenia sejmiku.
Jakie korzyści może mieć z tego Inowrocław?
Jeżeli chodzi o korzyści dla Inowrocławia, to swojej pracy nie mogę postrzegać w kategoriach partykularnych interesów. Zawsze jako radna wojewódzka wspierałam inicjatywy pana prezydenta Ryszarda Brejzy i będę to czynić nadal. Nie mogę jednak ograniczać się do reprezentowania mojego rodzinnego miasta czy nawet okręgu wyborczego, z którego kandyduję. W interesie nas wszystkich jest zrównoważony rozwój całego województwa.
Jest Pani radną sejmiku od 2010 roku. Co uważa Pani za swój największy dotychczasowy sukces?
Za swój największy sukces uważam umiejętne łączenie funkcji radnej z pracą pedagogiczną. W tym czasie nie przestałam prowadzić Inowrocławskiego Teatru Otwartego, organizować Arlekinady, mieć laureatów i finalistów Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Sukcesem z perspektywy 2010 roku był fakt, że w 2018 roku zaufało mi prawie 17 tysięcy wyborców.
Elżbieta Piniewska: - Nie wolno nam przegapić żadnego talentu!
Kim jest Elżbieta Piniewska?
Elżbieta Piniewska jest radną wojewódzką od 2010 roku, od ubiegłego roku pełniła funkcje wiceprzewodniczącej. Jest z zawodu nauczycielem polonistą, absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, od 30 lat uczy języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym w Inowrocławiu. Posiada honorowy tytuł profesora oświaty.
W sejmiku województwa zajmuje się problematyką edukacji i kultury, od wielu lat pracuje w dedykowanych tym dziedzinom komisjach sejmikowych. Jest związana z działającym w inowrocławskim Kujawskim Centrum Kultury Inowrocławskim Teatrem Otwartym, jest też dyrektorem artystycznym Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych Arlekinada. Społecznie angażuje się w lokalne inicjatywy charytatywne.
Jest mężatką, ma syna i córkę.
Belfry z Kaspra, czyli kolejna niesamowita premiera nauczyci...
Premiera Inowrocławskiego Teatru Otwartego i owacje na stoją...
