Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin ósmoklasisty 2021. Wiemy, jakie zadania były na matematyce

Małgorzata Pieczyńska
Małgorzata Pieczyńska
W całym województwie kujawsko-pomorskim zostało do niego zgłoszonych 19 tys. 465 uczniów, z samej Bydgoszczy - 2913.
W całym województwie kujawsko-pomorskim zostało do niego zgłoszonych 19 tys. 465 uczniów, z samej Bydgoszczy - 2913. Pixabay
Zakończył się egzamin ósmoklasisty z matematyki. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 100 minut. Uczniowie opuścili już sale i na gorąco podzielili się z nami wrażeniami. Wiemy, co pojawiło się na egzaminie.

Zobacz wideo: Bydgoszcz. Centrum Edukacyjno-Społeczne na Okolu gotowe.

Matematyka to przedmiot, który na egzaminie ósmoklasisty sprawia zazwyczaj uczniom najwięcej kłopotów. W tym roku z uwagi na to, że młodzież przez większość roku szkolnego uczyła się zdalnie, wymagania miały być mniejsze, ale i tak wielu uczniów przyznało nam wprost jeszcze przed wejściem do sali, że tego egzaminu obawia się najbardziej.

W całym województwie kujawsko-pomorskim zostało do niego zgłoszonych 19 tys. 465 uczniów, z samej Bydgoszczy - 2913.

W TYM MIEJSCU ZNAJDZIESZ ARKUSZE CKE. BĘDZIEMY ZAMIESZCZAĆ POD NIMI ODPOWIEDZI.

Jak poszło uczniom z egzaminem z matematyki? Jakie były zadania i jak powinny wyglądać rozwiązania?Na kolejnych zdjęciach znajdziecie arkusz zadań i sugerowane odpowiedzi. Mamy już sugerowane odpowiedzi.

Egzamin ósmoklasisty 2021 - matematyka. Tutaj znajdziesz odp...

Co było na egzaminie z matematyki?

Do rozwiązania uczniowie mieli 19 zadań, w tym 4 otwarte i 15 zamkniętych. Jakie były pierwsze wrażenia ósmoklasistów po wyjściu z sali?

- Chyba ten egzamin był trochę łatwiejszy niż próbny. Na początku wszystkie zadania wydawały mi się proste, ale jak przejrzałam arkusz dokładniej, to niektóre wymagały większej koncentracji - mówi Martyna Trzcińska, ósmoklasistka z SP nr 35 w Bydgoszczy. - Pojawiły się, m.in. potęgi, pierwiastki, równania, bryły. Zaskoczyło mnie natomiast zadanie o podatkach, gdzie trzeba było poprawnie zapisać równanie.

- Z zadań zamkniętych zrobiłam wszystkie, ale z zadań otwartych dwa - mówi Martyna Błajda z SP nr 35. - W jednym z zadań otwartych prostokąt był podzielony przekątną na dwa trójkąty i należało obliczyć wysokość trójkąta. W sumie na egzaminie pojawiły się zadania i łatwe, i trudne. Cieszę się, że mam to już za sobą, bo matematyki obawiałam się najbardziej.

Z zadań otwartych były też zadania na prędkość, drogę i czas oraz zadanie z puszkami, w którym trzeba było, m.in. obliczyć, ile kosztuje jedna puszka karmy. To zadanie sprawiło uczniom trochę kłopotów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo