Makieta, przybornik na biurko, czy zabawka. To można wykonać z niepotrzebnych odpadów. Wystarczy na przykład pusta butelka, nożyczki lub ewentualnie nóż do tapet. Właśnie takie zajęcia chce zorganizować WFOŚiGW w Toruniu. Pracownicy sami odwiedzą uczniów w ich szkołach podstawowych, oferta jest kierowana do placówek w całym województwie. Jak zaznaczają organizatorzy, decyduje kolejność zgłoszeń.
Warsztaty adresowane są do dwóch grup wiekowych: klas od I do III oraz od IV do VI. Zajęcia dla młodszych dzieci będą trwały półtorej godziny, dla starszej grupy wiekowej – godzinę. Spotkania będą odbywać się w każdy wtorek i czwartek, od 14 lutego do 9 marca. Jest też możliwość indywidualnego ustalenia terminu, w trakcie ferii zimowych.
WFOŚiGW podaje, że uczestnik warsztatów nie musi przynosić ze sobą materiałów plastycznych. Jednak trzeba zabrać odpady nadające się do wykorzystania: opakowania z tworzywa sztucznego, nakrętki, korki itd. Jest także zapis, że uczeń proszony jest o ubranie stroju, który może ulec zabrudzeniu. To może zapowiadać efektowną zabawę różnego typu farbami.
- Chcemy w ten sposób zachęcić najmłodszych do ponownego wykorzystania odpadów i pokazać, że można dać im drugie życie tworząc z nich oryginalne prace plastyczne. To także forma przybliżenia tematyki ochrony przyrody i zakresu działania naszej instytucji – mówi prezes WFOŚiGW w Toruniu, Ireneusz Stachowiak.
Szkoły zainteresowane udziałem w zajęciach mogą dokonywać zgłoszeń pod numerem tel. 56 62 12 333 lub kom. 600 824 546 w terminie od 17 do 27 stycznia br.
Więcej informacji na temat warsztatów, a także regulamin i karta zgłoszenia znajduje się tutaj.
