Bank Japonii natomiast w przeciwieństwie do Fed nie dokonał żadnych zmian dotyczących poziomu stóp procentowych, para walutowa USD/JPY utrzymuje się na poziomie 113,5. W Szwajcarii także bez zmian, tamtejszy bank narodowy właśnie podjął decyzję o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowych poziomach. Helwecka waluta utrzymuje w stosunku do złotówki kurs na poziomie 4,02.
Dziś jeszcze spodziewana jest deklaracja Banku Anglii dotycząca ewentualnej podwyżki stóp procentowych oraz kierunku polityki monetarnej. Nikt nie spodziewa się zmian, ale kurs funta może charakteryzować się podwyższoną zmiennością.
Na fali są obecnie krytpowaluty takie jak bitcoin czy bijące ostatnio rekordy ethereum.Na początku lutego jego notowania znajdowały się na poziomie 12 dolarów, w ciągu ostatniego miesiąca wzrosły o ponad 350% do 43 dolarów. Jest kilka czynników, które kształtują trend zwyżkowy. Pierwszym jest proponowany projekt Hyperledger, będący inicjatywą ponad stu najważniejszych instytucji finansowych, której celem jest stworzenie światowego systemu monetarnego bazującego na właśnie na ethereum. Drugim czynnikiem jest zaktualizowany system wymiany waluty, który umożliwia szybsze działanie. Analitycy są jednak zgodni, iż w dłuższej perspektywie wartość krypowaluty będzie rosła, zwracają jednak uwagę, iż jest to wysoce ryzykowny i zmienny rynek.