Dziś w Bydgoszczy kobiecy hit: Artego - Ślęza [wideo]

Arkadiusz Wojtasiewicz
W 4. kolejce Energa Basket Liga Kobiet na kibiców żeńskiego basketu czekają w Artego Arenie kolejne emocje.

Artego Bydgoszcz ostatnio w lidze dość niespodziewanie przegrało na wyjeździe z Wisłą Kraków po przejściach (wcześniej dwie wygrane bydgoszczanek), natomiast 1KS Ślęza Wrocław na razie jest niepokonana.

Brianna Kiesel kontra Britney Jones - to będzie najbardziej efektowna rywalizacja w tym spotkaniu.

Z kolei pod koszami o zbiórki i punkty walczyć będą Ana Pocek i Laura Miskiniene, która w czwartkowym meczu 1. kolejki EuroCup z rumuńskim ACS Sepsi SIC zaliczyła double-double (11 pkt, 18 zb.).

Artego wygrało tamten mecz 72:67.

WYWIADY PO CZWARTKOWYM MECZU:

- Mamy mniej zawodniczek do dyspozycji i to jest dla nas bardzo trudne - mówił zaraz po spotkaniu w EuroCup z rumuńskim Sepsi, trener Artego Tomasz Herkt. - Zwycięstwo na pewno cieszy, a z drugiej strony Shante (Evans - przyp. Fa) będzie miała przerwę około sześć tygodni i to powoduje, że grając dwa mecze w tygodniu będzie na trudno utrzymać dyspozycję. Więc tym bardziej cieszy każde zwycięstwo, które odniesiemy w tym trudnym dla nas okresie.

Przed sezonem obie ekipy spotkały się dwukrotnie towarzysko. W IV Memoriale im. Romana Habera w Poznaniu Ślęza wygrała 74:70, tydzień później we Wrocławskiej Iglicy 2019 zwyciężyło Artego 73:71 (silna podkoszowa Shante Evans rzuciła 20 punktów w zaledwie 25 minut). Starcia te były bardzo wyrównane, ich losy ważyły się do ostatnich chwil.