
Uzupełnianie taśmy z amunicją do działka kalibru 20 mm. Zdjęcia zrobiono w bazie Northolt (przedmieścia Londynu), gdzie stacjonowało I Skrzydło Myśliwskie PSP. Widoczny na zdjęciu samolot dostarczono jako fabrycznie nowy do Dywizjonu 315 w listopadzie 1942 r. i był w nim używany do końca maja 1943 r.
Opis zdjęcia: Wojciech Matusiak, znawca historii lotnictwa polskiego z okresu II wojny światowej, autor licznych publikacji i opracowań naukowych w tym zakresie.

Samolot Supermarine Spitfire VB nr AD262 oznaczenie PK-U, zdjęcie zrobiono na lotnisku Northolt. Na samolocie dobrze widać brytyjskie oznaczenia państwowe w formie używanej do czerwca 1942 r. - z polami poszczególnych kolorów o jednakowej szerokości. W głębi za mgłą widać inne samoloty w typowych stanowiskach postojowych oraz baraki dla pilotów i mechaników.

Norbert Miszkowicz z małżonką nad Brdą, w tel widać ul. Mostową

W kapeluszu i płaszczu - prezydent RP na uchodźstwie Władysław Raczkiewicz. Zdjęcie zrobiono w Northolt w styczniu 1942, kiedy prezydent wizytował polskie dywizjony myśliwskie na tym lotnisku i odznaczał lotników.
Oficer stojący twarzą do prezydenta to mjr Tadeusz Rolski, ówcześnie dowódca I Skrzydła Myśliwskiego (polskiego) w Northolt. Tuż za prezydentem (jakby dawał krok naprzód) to płk. Stefan Pawlikowski, dowódca polskiego lotnictwa myśliwskiego w Wielkiej Brytanii. Z prawej na pierwszym planie (z głową lekko zadartą do góry) to gen. Stanisław Ujejski, dowódca Polskich Sił Powietrznych. Z prawego brzegu zdjęcia (w okularach) to płk Bogdan Kwieciński, polski attache wojskowy i lotniczy w Londynie od przed wojny.
Opis: Wojciech Matusiak