Dwa gole Euzebiusza Smolarka nie pomogły

Redakcja
Euzebiusz Smolarek strzelił dwa gole w zremisowanym przez jego Borussię Dortmund 2:2 (1:0) meczu Bundesligi przeciwko Hanoverowi 96.

<!** Image 2 align=right alt="Image 34399" sub="Euzebiusz Smolarek (z lewej) zdobył dla Borussi Dortmund dwa gole. Drużyna reprezentanta Polski zremisowała jednak 2:2 z Hanoverem 96.">Po raz pierwszy Polak wpisał się na listę strzelców w piątej minucie spotkania i był to jego pierwszy gol w bieżącym sezonie. W 74. min wyrównał Vahid Hashemian. Chwilę później w roli głównej ponownie wystąpił polski napastnik, który celnym strzałem pokonał Roberta Enke. Smolarek grał przez 90 minut. W drugiej połowie na boisku pojawił się Sebastian Tyrała (Borussia).

Napastnik Arminii Bielefeld Artur Wichniarek zdobył bramkę w meczu ligowym z Energie Cottbus. To jego drugie trafienie w tym sezonie. Polak wpisał się na listę strzelców w 62. minucie. Mecz zakończył się zwycięstwem Arminii 3:1

<!** reklama left>Krzysztof Łągiewka strzelił bramkę dla zespołu Krylia Sowietow Samara w zakończonym remisem 1:1 meczu rosyjskiej ekstraklasy piłkarskiej z Dynamem Moskwa. To jego trzeci gol w bieżącym sezonie.

Po bramce polskiego obrońcy drużyna z Samary od dziewiątej minuty prowadziła, ale 20 minut później wyrównał Leandro.

23-letni Łągiewka był w szerokiej kadrze reprezentacji Polski na mecze eliminacji mistrzostw Europy z Kazachstanem i Portugalią, jednak ostatecznie powołania na zgrupowanie w Niemczech nie otrzymał.