Największą inwestycją prowadzoną na Okolu jest budowa dróg rowerowych wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej, od ronda Grunwaldzkiego aż do ulicy Kraszewskiego. Ścieżki rowerowe budowane są po obu stronach ulicy. Inwestycja obejmuje również budowę nowej sygnalizacji świetlnej oraz nowych odcinków kanalizacji deszczowej. Zaplanowano też budowę nowej nawierzchni wraz z podbudową wlotu oraz wylotu ulicy Grunwaldzkiej (zniknie wysepka na styku Grunwaldzkiej i Focha). Z powodu prowadzonych prac, na kierowców czeka dużo utrudnień.
Fitness na polanie Różopole. Bezpłatne zajęcia na łonie natury już w sobotę w Myślęcinku
Na odcinku od ulicy Granicznej aż do ulicy Czarna droga prowadzone są rozbiórki jezdni i chodników. Pomiędzy Czarną drogą i Kraszewskiego wykonywane są prace brukarskie oraz podbudowa ścieżki rowerowej. Zakończenie wszystkich prac planowane jest jeszcze w tym roku.
Dzięki rozbudowie ul. Grunwaldzkiej szybciej dojedziemy do trasy ekspresowej S5, w godzinach szczytu nie będą tworzyć się zatory, autobusy w stronę centrum pojada wydzielonym pasem, rowerzyści zyskają drogę rowerową. Budowane są dwie jezdnie jednokierunkowe po dwa pasy ruchu w obu kierunkach na całym odcinku. Oprócz tego na odcinku od ulicy Skośnej do ulicy Flisackiej w kierunku centrum powstanie trzeci pas przeznaczony dla autobusów komunikacji miejskiej. Przebudowane również zostaną wszystkie skrzyżowania z ulicami poprzecznymi.
W Bydgoszczy pojawi się 500 stojaków na rowery. Sprawdź gdzi...
Obecnie trwają roboty związane z przygotowaniem podbudowy pod nową jezdnię ul. Grunwaldzkiej na odcinku leśnym. Na podjeździe pod skarpę znajdującą się na granicy miasta tworzony jest nowy nasyp, na którym zmieszczą się również dwie jezdnie. Na Osowej Górze trwa układanie kabli zasilających nowe oświetlenie i kanalizacji deszczowej.
- W związku z przebudową ul. Grunwaldzkiej od dnia 1.08 zostanie zamknięte dla ruchu pieszego północne przejście kładką nad Strugą Flis.
- Ul. Przejście przy skrzyżowaniu z ul. Grunwaldzką została zamknięta dla ruchu.
- Na odcinku od ul. Kolbego do ul. Filtrowej występuje zwężenie jezdni.
FLESZ: Autostrady, bramki, systemy płatności - jak ominąć korki?