Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Dumny z bycia psem". Rapujący tucholski policjant w charytatywnym projekcie

Radosław Osiński
St. sierż. szt. Szymon Głuszek policjant z Tucholi - rapujący tucholski policjant w charytatywnym projekcie.
St. sierż. szt. Szymon Głuszek policjant z Tucholi - rapujący tucholski policjant w charytatywnym projekcie. Radosław Osiński
"Dumny z Bycia Psem" - teledysk z tym rapowym utworem wkrótce będzie mieć swą premierę. Dochód ma wesprzeć Fundację na Rzecz Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. W roli głównej - policjanci, również z Tucholi.

Akcję pod hasłem „Psy dają głos“ zainicjował policjant z Opola - asp. sztabowy Piotr Chwastowski, ale wkrótce zyskał partnerów do swego przedsięwzięcia. - Zobaczyłem wywiady z Piotrem w telewizji, skontaktowałem się, przesłałem swe nagrania - relacjonuje st. sierż. szt. Szymon Głuszek policjant z Tucholi. - Piotrowi spodobało się to, co robię. A w kontakcie z nim pomógł mi kolega Mateusz z Trójmiasta.

To Cię może też zainteresować

Muzyka ich połączyła

Najpierw każdy nagrywał osobno. Szymon w ten sposób trafił do studia nagraniowego w Bydgoszczy, gdzie dograł swe partie wokalne. A wspólnie spotkali się 20 października, we Wrocławiu. Tam szybko zrealizowali nagrania do teledysku. Ale nie tylko oni będą widzialni w videoklipie. Krótkie sekwencje dołączyli ich koledzy z całego kraju, z dynamicznymi pokazami działania policji. Nawet rzecznik prasowy KGP zgodził się na krótkie nagranie! Nic nie dzieje się za darmo - na zrealizowanie tego teledysku były potrzebne pieniądze, udało się je zebrać dzięki internetowej zbiórce. Co autorzy chcą osiągnąć? Bezpośrednio chodzi o uzyskanie dochodu z wyświetleń teledysku w Internecie. Ten dochód w całości ma być przekazany na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Policja w innym świetle

Ale realizowany film ma też inne przesłanie. - Słowo "pies" jest tu użyte celowo - tłumaczy Szymon. - Pokazujemy, że słabości można przekuć w siłę. To, co ludzie odbierają jako obraźliwe, można postrzegać pozytywnie, ponieważ pies jest wierny i walczy do końca. Rapujący policjanci chcą więc zmienić postrzeganie policjantów. Tym bardziej że ich praca nie należy do łatwych ani przyjemnych. - W żadnej innej pracy nie doświadcza się takich sytuacji - opowiada tucholski policjant. - Czasem są niebezpieczne, czasem zaskakujące. Szymon Głuszek pracuje w policji od 2011 roku, w tym od 2016 w Tucholi. A dlaczego rap? Tą muzyką zaraziłem się od kolegów, dostrzegłem, że jest dobrym środkiem przekazu.

Piosenka i teledysk to dopiero początek. W dalekosiężnych planach jest nagranie i wydanie całej płyty.

Dzisiaj (28.10.) w szpitalu im. dr. A. Jurasza odbył się koncert charytatywny. Dzieci z oddziału onkologicznego odwiedzili uczestnicy 10. edycji „The Voice of Poland” i Kamil Bednarek. Koncert rozpoczął się chwilę po godzinie 14. W świetlicy oddziału onkologicznego Szpitala Uniwersyteckiego im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy zgromadziły się dzieci, ich rodzice i personel szpitala. Publiczność z entuzjazmem przywitała uczestników tegorocznej, 10. edycji „The Voice of Poland” i Kamila Bednarka. Widzowie mieli okazję usłyszeć utwory, takie jak np. „Shallow”, „Halo” czy „Piękna z Bestią jest” z bajki „Piękna i Bestia”. Przed publicznością wystąpił także Kamil Bednarek, trener „Voice’owej” drużyny.Inicjatorem koncertu dla najmłodszych pacjentów oddziału onkologicznego jest uczestnik „The Voice of Poland” Mikołaj Macioszczyk. - Już od dłuższego czasu chciałem zrobić coś takiego. Pomyślałem, że warto zaangażować w projekt całą drużynę. Wszyscy zareagowali bardzo pozytywnie, więc napisałem także do Kamila Bednarka, który zgodził się wesprzeć tę inicjatywę - nie kryje radości Mikołaj Macioszczyk. Między występami na korytarzu, przed świetlicą można było spotkać niektórych uczestników „The Voice of Poland”. Udało nam się porozmawiać m.in. z Julią Olędzką. - Dla osób, które nigdy wcześniej nie były w miejscu, gdzie te dzieci przebywają na co dzień, na oddziale onkologicznym, to jest totalne zaskoczenie i bardzo ciężkie emocjonalnie przeżycie - mówi nam wokalistka. - Jesteśmy ludźmi i to jest bardzo ludzkie, że się wzruszamy. Jednak wychodzimy z założenia, że nie ma co płakać, tylko po kryjomu ocieramy łzy i jesteśmy uśmiechnięci, żeby tym dzieciom dać jak najwięcej radości z naszej wizyty.

Przyjechali z miast całego kraju, by wywołać uśmiech najmłod...

Policyjna grupa "SPEED" wyrusza na drogi Kujaw i Pomorza

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: "Dumny z bycia psem". Rapujący tucholski policjant w charytatywnym projekcie - Gazeta Pomorska