Dramatyczny finał na 60 m w Belgradzie. Aparatura pokazała falstart Ewy Swobody, jest medal!

sier
Czas Ewy Swobody w finale to 7,10 sekundy
Czas Ewy Swobody w finale to 7,10 sekundy Filip Kowalkowski, archiwum
Polska sprinterka Ewa Swoboda zdobyła brązowy medal podczas halowych mistrzostw Europy w lekkiej atletyce, które dobywają się w Belgradzie

Bieg odbył się w dramatycznych dla polskiej sprinterki okolicznościach. Podczas pierwszego finałowego startu przerwano bieg - aparatura pomiarowa pokazała falstart.

Finał na 60 m, Belgrad 2017. Brązowy medal dla Ewy Swobody

Po chwili na tablicy pokazały się czasy reakcji. Wszystko wskazywało na to, że to Polka popełniła falstart, powtórki jednak na to nie wskazywały. Sędziowie po naradzie zdecydowali się powtórzyć bieg w pełnym składzie.

Swoboda dobrze wystartowała i przez część dystansu prowadziła. Ostatecznie dobiegła na trzecim miejscu i zdobyła brązowy medal! Jej czas to 7.10 s - najlepszy wynik w sezonie.

Wygrała Brytyjka Asha Philip (7.06 s), druga była Olesya Povh (7.10 s) z Ukrainy