Dogrywka Asty z outsiderem I-ligowej tabeli [WIDEO, ZDJĘCIA KIBICÓW]

Enea Astoria Bydgoszcz - SKK Siedlce
Enea Astoria Bydgoszcz - SKK Siedlce Tomasz Czachorowski
Enea Astoria pokonała we własnej hali SKK Siedlce 106:92 w meczu 15. kolejki I ligi. Bydgoszczanie zakończyli 1. rundę sezonu zasadniczego na 4. miejscu (bilans 10-5).

Mecz z SKK miał być dla „Asty” spacerkiem. Dość powiedzieć, że ekipa z Siedlec przyjeżdżała nad Brdę jako outsider tabeli legitymujący się bilansem 3-11 (żadnej wygranej na wyjeździe). Dość nieoczekiwanie spotkanie było jednak niezwykle wyrównane, a o sukcesie gospodarzy przesądziła dopiero dogrywka.

Grzegorz Skiba, trener Enea Astoria Bydgoszcz, po meczu:

Po dwóch minutach IV kwarty, gdy bydgoszczanie odskoczyli na 8 oczek (74:66) wydawało się, że sytuacja jest pod kontrolą. Nic z tego. Goście odrobili straty, przegonili Astorię i w końcówce byli blisko wygranej. Na nasze szczęście Rafał Król, który na 5 sekund przed finałową syrena wykonywał dwa rzuty wolne, trafił tylko raz.

Dogrywka toczyła się już pod dyktando podopiecznych Grzegorza Skiby. Popis dał zwłaszcza Paweł Śpica, który w doliczonym czasie gry zdobył aż 10 punktów (20 w całym meczu), trafiając m.in. dwukrotnie zza linii 6,75.

Najskuteczniejszym graczem „Asty” był w sobotę Grzegorz Kukiełka, zdobywca aż 27 oczek. Double-double zanotował Łukasz Frąckiewicz (12 pkt, 12 zbiórek). Blisko tego osiągnięcia był Marcin Nowakowski (11 pkt, 9 asyst).

Runda rewanżowa rozpocznie się 5 stycznia. Tego dnia do „Artego Areny” zawita Księżak Łowicz, z którym bydgoscy koszykarze wygrali na inaugurację sezonu 84:73. Początek spotkania planowany jest na godz. 17.00.

ENEA ASTORIA - SKK SIEDLCE 106:92 (20:21, 26:21, 23:24, 19:22, dogr. 18:4)

Enea Astoria: Aleksandrowicz 2, Frąckiewicz 12, Grod 14, Śpica 20, Nowakowski 11 oraz Dłuski 11, Pochocki 4, Szyttenhol 5, Kukiełka 27.

W meczu kończącym I rundę sezonu zasadniczego PlusLigi, siatkarze Chemika Bydgoszcz podejmowali w „Łuczniczce” ONICO Warszawa.Mimo zaklinań rzeczywistości przez trenera Chemika Jakuba Bednaruka, byłego szkoleniowca zespołu ze stolicy, w Bydgoszczy nie pojawił się Bartosz Kurek. MVP ostatnich MŚ po urazie w Jastrzębiu miał wolne.O przepraszam, Bartosz Kurek był w „Łuczniczce”! Ale w postaci kartonowej sylwetki, na tle której kibice rozbili sobie zdjęcia.Zespół gości prowadzi były zawodnik bydgoskiego zespołu, a później trener reprezentacji Polski, z którą zdobył złoto MŚ, Stephane Antiga. W ONICO występuje też dwóch innych eks-bydgoszczan: Andrzej Wrona i Jan Nowakowski.Mimo dobrych chęci chemików stać było tylko na wygranie pierwszego seta. Kolejne padły łupem przyjezdnych i trzy punkty pojechały do stolicy.Chemik Bydgoszcz – ONICO Warszawa 1:3 (25:22, 18:25, 19:25, 19:25).Chemik: Lipiński 15, Vinhedo 1, Kovacević 5, Szalacha 9, Filipiak 14, Morozau 9, Kowalski (libero) oraz Gryc 1, Lesiuk, Sieńko.ONICO: Kwolek 14, Brizard 5, Łukasik 17, Wrona 11, Vigrass 8, Araujo 17, Wojtaszek (libero) oraz Nowakowski.MVP: Piotr Łukasik (ONICO).Kolejny mecz siatkarze Chemika rozegrają na parkiecie PGE Skry Bełchatów - 28 grudnia (piątek, godz. 17.30, Polsat Sport). W pierwszym meczu w Bydgoszczy na inaugurację sezonu Chemik wygrał 3:2.Wideo: Jakub Bednaruk po meczu Chemik - Onico.

Cztery sety Chemika z ONICO. Bartosz Kurek w nowej roli [ZDJ...