Cztery emocjonujące sety w Łuczniczce, ale Resovia jednak lepsza[ZDJĘCIA]

Tadeusz Nadolski Zdjęcia Dariusz Bloch
Dariusz Bloch
W meczu 23. kolejki PlusLigi siatkarzy Transfer przegrał w „Łuczniczce” z Asseco Resovią Rzeszów 1:3.

Wszystkie sety były bardzo wyrównane i emocjonujące, a rozstrzygały się dopiero w samych końcówkach.

W pierwszej odsłonie było 24:24. Przy stanie 24:25 Jakub Jarosz trafił w taśmę. Trener Transferu Vital Heynen zażądał wideoweryfikacji, ale sędziowie podtrzymali decyzję i wynik utrzymali. 26:24 dla Resovii.

W II secie bydgoszczanie najpierw uzyskali dość wyraźną przewagę (16:9, 18:10), którą jednak niemal całkowicie roztrwonili (22:20). Na szczęście w końcówce zachowali zimną krew i wygrali tę część 25:21.

III set toczył się punkt za punkt. Było 21:22, 21:24 i, niestety, 23:25.

W IV secie Transfer prowadził jeszcze 21:20, ale skończyło się 21:25.

MVP meczu został Marko Ivović (Asseco Resovia Rzeszów).

Tak więc wicemistrz Polski wywiózł z Bydgoszczy komplet 3 punktów. Ma ich obecnie 58. Transfer pozostał z dorobkiem 46 pkt.

Transfer Bydgoszcz - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (24:26, 25:21, 23:25, 21:25.
Transfer: Duff, Jarosz, Waliński, Cupkovic, Woicki, Gunia, Nally (libero) oraz Wolański, Marshall, Jurkiewicz.
Resovia: Nowakowski, Ivovic, Schoeps, Drzyzga, Buszek, Holmes, Ignaczak (libero) oraz Konarski, Dryja, Tichacek.Zobacz galerię: Transfer Bydgoszcz - Asseco Resovia Rzeszów 1:3