MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Co z działkami przy Hali Targowej w Bydgoszczy? Drugi przetarg jeszcze nierozstrzygnięty

Jarosław Więcławski
Jarosław Więcławski
Nie wiadomo, czy tym razem przetarg uda się rozstrzygnąć pozytywnie.
Nie wiadomo, czy tym razem przetarg uda się rozstrzygnąć pozytywnie. Arkadiusz Wojtasiewicz
Nie są jeszcze znane wyniki drugiego przetargu ogłoszonego przez miasto na sprzedaż terenu u zbiegu ulic Magdzińskiego i Przy Zamczysku, położonego przy Hali Targowej w Bydgoszczy. W pierwszym nikt nie był zainteresowany zakupem działek.

Choć w poprzednim postępowaniu nikt się nie zgłosił, nie zmieniono ceny wywoławczej za sprzedaż nieruchomości gruntowych w ścisłym centrum Bydgoszczy. To wciąż 3,3 mln zł. Aby wziąć w nim udział, należało wnieść wadium (w wysokości 10% wartości ustalonej przez rzeczoznawcę) do 2 kwietnia. Sam przetarg ustny nieograniczony zaplanowano tydzień później – 9 kwietnia o godz. 11. Wcześniej, 11 marca, zainteresowani mogli dokonać oględzin terenu.

Na początku kwietnia zapytaliśmy bydgoski ratusz o to, ile podmiotów wniosło wadium. W środę (10 kwietnia) rzeczniczka prasowa prezydenta Bydgoszczy przekazała nam, że otrzymamy odpowiedź po zakończeniu postępowania.

Dziś teren, który ma zostać sprzedany wykorzystywany jest jako parking. Zgodnie z ustaleniami planu miejscowego dwie działki przy ul. Magdzińskiego są przeznaczone na teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i usługowej. Znajdują się one w strefie ścisłej ochrony konserwatorskiej i strefie ochrony archeologicznej.

Jedna z nich zabudowana jest opróżnionym 2-kondygnacyjnym budynkiem mieszkalnym o powierzchni zabudowy 130 mkw i parterowym budynkiem gospodarczym (10mkw). Obiekty wzniesione w 1888 roku przeznaczone są do rozbiórki. Druga działka jest niezabudowana.

Teren w centrum wydaje się być bardzo atrakcyjnym dla inwestorów, ale za pierwszym razem nikogo nie udało się zachęcić do jego nabycia. Jedną z przyczyn może być zapis, który znalazł się w ogłoszeniu o przetargu, z punktu widzenia miasta, będący zabezpieczeniem przed potraktowaniem samych działek jako inwestycji na przyszłość.

– Nabywca zobowiązany będzie do rozpoczęcia inwestycji (uzyskania prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę) polegającej na zabudowie terenu zgodnie z warunkami ustaleń miejscowego planu w terminie 3 lat od dnia zawarcia umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego oraz do zakończenia inwestycji w terminie 3 lat od dnia uzyskania prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę – czytamy w ogłoszeniu.

Jeżeli tych terminów nie uda się dotrzymać – rozpoczęcia oraz zakończenia inwestycji – miasto będzie naliczać kary umowne w wysokości 40 tys. zł za każdy pełen miesiąc opóźnienia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zamieszki przez pokaz Louis Vuitton

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera