Akcja rozpoczęła się w sobotę (2 grudnia). W siedzibie fundacji przy ul. Bołtucia 7 odbyły się wtedy specjalne warsztaty pieczenia pierników z udziałem pracowników, wolontariuszy i przyjaciół "Wiatraka".
- Pierwsza porcja pierników została upieczona. Na tę okazję przygotowaliśmy wyjątkowy przepis. Listę tradycyjnych produktów wzbogaciliśmy o szczyptę radości i dużą porcję dobroci - mówi ks. Piotr Wachowski, prezes Fundacji Wiatrak.
Podziel się świątecznymi pierniczkami z ubogimi
Na tym nie koniec. Fundacja zachęca także mieszkańców do włączenia się w tę akcję. Wystarczy upiec dowolną liczbę pierników i do 19 grudnia dostarczyć do siedziby fundacji przy ul. Bołtucia 7 w Bydgoszczy.
Ciastka można także przynieść i zostawić w specjalnie oznakowanych koszach wystawionych w sześciu bydgoskich kościołach: św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze, św. Antoniego na Czyżkówku, św. Jadwigi na Wzgórzu Wolności, Bazylice Wincentego a’ Paulo, Chrystusa Króla na Błoniu i Matki Boskiej Królowej Męczenników w Fordonie.
Wszystkie pierniki wolontariusze "Wiatraka" przekażą uczestnikom bydgoskiej "Wigilii dla ubogich". Będzie to Wigilia Miejska. Organizują ją wspólnie Bydgoskie Stowarzyszenie Miłosierdzia Świętego Wincentego a Paulo - Bazylika Pomaga, Miasto Bydgoszcz oraz ks. Krzysztof Włodarczyk, biskup bydgoski. Wigilia Miejska odbędzie się 20 grudnia o godz. 16 w hali Immobile Łuczniczka w Bydgoszczy.
Fundacja Wiatrak zachęca też do nagrania filmów z pieczenia pierników
Organizatorzy akcji "Piernik do Wiatraka" zachęcają też bydgoszczan do przesłania pod adresem [email protected] zdjęć i filmów z podejmowanych indywidualnie lub wspólnotowo akcji pieczenia pierników. Chcą je opublikować w mediach społecznościowych na profilu "Wiatraka". Najciekawsze relacje zostaną nagrodzone.
- Zachęcamy do pieczenia pierników indywidulanie, rodzinnie, w gronie przyjaciół, znajomych, we wspólnotach czy firmach - mówi ks. Piotr Wachowski. - Dzięki akcji i zaangażowaniu nas wszystkich, pytanie „Co ma piernik do Wiatraka?” zyskuje nową odpowiedź. Daje wiele spontanicznego, przedświątecznego dobra.
Zobacz wideo: Szlachetna Paczka w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy
