
W Ogrodzie Botanicznym UKW w pełni już rozkwitły także tulipany, współtworząc feerię wiosennych barw z słonecznymi żonkilami czy liliowymi hiacyntami. A to tylko część kwiatowych dywanów. W maju spacerować po Botaniku można codziennie!
W Ogrodzie Botanicznym UKW buchnęło już majem w rozkwicie - ogród mieni się od braw, to efekt m.in. jesiennych nasadzeń ponad tysiąc roślin cebulowych, jak m.in. hiacyntów, tulipanów czy narcyzów w różnych odmianach i kolorach.
Od maja po Ogrodzie Botanicznym UKW przespacerować można się od poniedziałku do piątku w godz. 8-18, a w weekendy (soboty i niedziele) oraz święta w godz. 10-18.

W sobotę (8 maja) od godz. 10 w Myślęcinku społecznie przygotowywany będzie punkt widokowy. To jedno z najwyżej położonych tego typu naturalnych miejsc w Bydgoszczy. Chcesz pomóc? Przyjdź na Górkę Myślęcińską z własnymi narzędziami (łopatą lub szpadlem) rękawiczkami i prowiantem.
Społeczna akcja rozpocznie się o godz. 10 i potrwa maksymalnie do godz. 16.
- Pracownicy parku wespół z m.in. harcerzami, Fundacją Immo i wszystkimi chętnymi, przygotują punkt znajdujący się pomiędzy wejściem do Ogrodu Botanicznego przy ulicy Konnej a stokiem narciarskim. Wśród niezbędnych zadań są m.in. uformowanie terenu i nasadzenie nowej roślinności. Na dalszym etapie Myślęcinek zapewni oznakowanie i pozostałą niezbędną infrastrukturę, w tym tablicę wskazującą najważniejsze punkty wzbogacające panoramę miasta, by móc pośród natury cieszyć się przepięknym widokiem Bydgoszczy - informuje Sandra Tyczyno, rzecznik LPKiW „Myślęcinek”.
Każdy, kto chce przyłączyć się do prac, musi dotrzeć na Górkę Myślęcińską z własnymi narzędziami typu łopata czy szpadel, rękawiczkami i prowiantem. Napoje będzie można kupić w domku przy polu golfowym. Wszelkie szczegóły znajdują się w regulaminie akcji dostępnym na stronie myslecinek.pl

Od piątku (7 maja) od godz. 10 Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy otwiera drzwi do nowo wyremontowanej siedziby przy ul. Gdańskiej 4, gdzie można zobaczyć dwie premierowe wystawy.
Pierwszą z wystaw są „Obrazy Nie- / Rzeczywistości” - Odsłona I: Inspiracje i aspiracje, ukazujące bogactwo form sztuki na podstawie zbiorów Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Zobaczyć można m.in. prace z zakresu malarstwa, grafiki oraz rzeźby. Na wystawie znajdują się dzieła takich artystów jak m.in. Tadeusz Kantor, Henryk Stażewski, Mieczysław Wejman, Andrzej Wróblewski, Teresa Pągowska, Jan Cybis i Józef Czapski.
Druga z wystaw to „Stan zero”, która jest prezentowanej w specjalnie zaaranżowanej i przekształconej przestrzeni wystawienniczej. Ten projekt artystyczny nawiązuje do działalności grupy artystycznej Bunt, która powstała w 1918 roku w Poznaniu. Uczestnikami są artyści Katedry Grafiki Uniwersytetu Artystycznego im. Marii Abakanowicz w Poznaniu. Wystawie tej będą towarzyszyć spotkania, warsztaty i pokazy - o terminach Muzeum Okręgowe wkrótce poinformuje.

Frymark bydgoski, czyli jarmark produktów eko, regionalnych i rękodzieła na placu przy ulicy Gdańskiej 8 (oraz na parterze BCF) w niedzielę (9 maja) w godz. 10-14.
Jak zapowiadają organizatorzy Frymarku bydgoskiego, oprócz korowodów wiosennych ciast i deserów, będą także sery, ryby, wędliny oraz produkty vege i vegan, a także świeże warzywa i owoce oraz ich przetwory. Nie zabraknie naturalnych kosmetyków oraz rękodzieła.