2 listopada 1838 roku na cmentarzu ewangelickim przy ulicy Jagiellońskiej (dziś park Wincentego Witosa) oddano do użytku dom grabarza i kaplicę cmentarną.
2 listopada 1953 roku dla uczczenia zbliżającej się 36. rocznicy wielkiej socjalistycznej rewolucji październikowej restauracja „Rybna” przy Al. 1 Maja w Bydgoszczy podjęła zobowiązanie regularnego, codziennego przygotowywania 40-45 potraw rybnych, co odpowiadało 200 proc. wyznaczonej normy. Jednocześnie pracownicy restauracji wezwali wszystkie zakłady zbiorowego żywienia tego typu w kraju do współzawodnictwa o „osiągnięcie największego wyboru dań”.
2 listopada 1957 roku zmarł 60-letni Marian Sz. ugodzony nożem w serce 25 października w gmachu Sądu Wojewódzkiego w Bydgoszczy przez Stefana W., z którym razem miał zasiąść na ławie oskarżonych w procesie o wyłudzenie pieniędzy. Zabójca został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności.
2 listopada 1957 roku Przedsiębiorstwo Sprzętu i Transportu Budownictwa Terenowego w Bydgoszczy uruchomiło punkt usługowy dla budownictwa indywidualnego. Pierwsza tego rodzaju wypożyczalnia w Polsce postawiła do dyspozycji swoich klientów 30 urządzeń takich jak windy, betoniarki, transportery, rusztowania, które miały wpłynąć pozytywnie na ułatwienia dla rozwoju budownictwa jednorodzinnego.
2 listopada 1969 roku przez Bydgoszcz przeszła silna wichura zrywająca dachy z domów, niszcząca rynny, wybijająca szyby. W ciągu dwóch dni zgłoszono do Państwowego Zakładu Ubezpieczeń 101 szkód na łączną sumę ok. 500 tys. złotych.
2 listopada 1971 roku zmieniony rozkład lotów z bydgoskiego lotniska uwzględnił nowe połączenie z Gdańskiem. W ten sposób Bydgoszcz miała trzy połączenia dziennie. Samoloty do Warszawy odlatywały o godz. 6.40 i 14.50, a do Gdańska o 11.05. Z Warszawy samoloty wracały o 9.50 i 17, a z Gdańska o 13.50. Wieczorny samolot z Warszawy miał „nocować” w Bydgoszczy, co gwarantować miało regularne odloty poranne do Warszawy w czasie zimy.
2 listopada 1976 roku na ul. Nowotoruńskiej w Bydgoszczy w jadący na sygnale samochód Milicji Obywatelskiej uderzył samochód ciężarowy Star 21. Dwóch milicjantów poniosło śmierć na miejscu, a trzeci z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. Kierowca stara, pracownik Bydgoskiego Przedsiębiorstwa Instalacyjnego, zbiegł z miejsca wypadku i zgłosił się na milicję dopiero po dwóch dniach.
2 listopada 1978 roku na otwarcie „Tygodnia książki poszukiwanej” w księgarni „Współczesna” przy ul. Gdańskiej w Bydgoszczy gościł znany pisarz i podróżnik Arkady Fiedler, który podpisywał swoje książki.
2 listopada 1981 roku do Bydgoszczy dotarło 25 nowych ikarusów, pierwszy transport autobusów przegubowych produkcji węgierskiej, co w ogromnym stopniu pomogło znajdującym się w tarapatach Miejskim Zakładom Komunikacyjnym, dysponującym jedynie przestarzałymi jelczami.
2 listopada 1997 roku Wojewódzki Dom Kultury rozpoczął opuszczanie pomieszczeń przy ul. Toruńskiej 30, wyprowadzając się z budynku, który po wieloletnim sporze został przyznany jako zwrot przedwojennej własności Towarzystwu Gimnastycznemu „Sokół”. WDK przeprowadził się do budynków przy ul. Poznańskiej i Orłowskiego.
2 listopada 2001 roku otwarty został największy w regionie francuski hipermarket „Auchan” przy ul. Rejewskiego wzniesiony przy trasie łączącej Bydgoszcz z Fordonem. Wykonawcy inwestycji zbudowali nowy węzeł komunikacyjny, sfinansowali także „przy okazji” kontrakt Tomasza Golloba z Polonią.
Nowe osiedle mieszkaniowe na poprzemysłowych terenach przy Rycerskiej w Bydgoszczy
