koło południa strażacy, którzy wspólnie z policjantami przeszukiwali nurt Drwęcy na wysokości Nowej Wsi odnaleźli zwłoki. Wszystko wskazuje na to, że jest to ciało 55-latka, którego zaginięcie zgłoszono w ubiegłą niedzielę (30.07). Wtedy do policjantów z Lubicza zgłosił się mężczyzna, który chwilę wcześniej kąpał się ze swoim znajomym w Drwęcy. Mężczyźni spożywali alkohol i weszli do rzeki wykąpać się. Kiedy zgłaszający wrócił na brzeg nie mógł odszukać swojego znajomego. Po tym sygnale natychmiast do akcji wkroczyli policjanci i strażacy. Łodzie przeczesywały nurt rzeki a mundurowi przeszukiwali nadbrzeża. W akcję zaangażowani byli również policyjni płetwonurkowie.
Ciało wyłowione z Drwęcy [ZDJĘCIA]
pak
W niedzielę, 30 lipca do policjantów z Lubicza zgłosił się mężczyzna, który wcześniej kąpał się ze swoim znajomym w Drwęcy. Mężczyźni spożywali alkohol i weszli do rzeki się wykąpać.
Na wysokości Nowej Wsi ratownicy wyjęli z wody ciało mężczyzny. To najprawdopodobniej poszukiwany od niedzieli mężczyzna.