Chuligani zniszczyli stadion "žBiałej Gwiazdy"

sop
Wisła Kraków będzie żądać od MKS Cracovii odszkodowania za zniszczone mienie na stadionie „Białej Gwiazdy” przez pseudokibiców gości podczas derbowego spotkania.

<!** Image 2 align=right alt="Image 36628" sub="Kibice Cracovi zniszczyli obiekt Wisły Kraków. Działacze ekipy wicemistrza Polski podejmą kroki prawne, aby straty zostały zrekompensowane">Jerzy Jurczyński, wiceprezes i jednocześnie rzecznik prasowy Wisły, poinformował, że jeden z ochroniarzy pracujący podczas meczu Wisła - Cracovia (3:0) trafił do szpitala.

Bandyci mieniący się kibicami „Pasów” zniszczyli około 75 krzesełek. Podczas derbowego meczu pseudokibice Wisły kilka razy starli się z ochroniarzami, zaś zaraz po przerwie urządzili sobie ognisko na ogrodzeniu jednego z sektorów z szalików „Pasów”.

„Bandyci Cracovii” w II połowie zniszczyli z kolei 75 krzesełek w sektorze, który zajmowali (rzucali je w kierunku murawy, ale żadne na nią nie spadło i mecz nie został przerwany). W efekcie w 57. min na stadion weszły oddziały policji, które uspokoiły sytuację.

Natomiast Zarząd MKS Cracovia zarzucił Wiśle Kraków szereg nieprawidłowości w przeprowadzeniu sobotniego meczu.

<!** reklama left>Cracovia żąda od Ekstraklasy SA podjęcia radykalnych kroków i surowego ukarania organizatorów spotkania derbowego. Zarząd klubu zarzuca gospodarzom m.in. bezzasadne użycie gazu w sektorze kibiców gości, dopuszczenie do znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej zawodników i trenerów, przetrzymywanie kibiców Cracovii półtorej godziny przed wejściem na stadion.

W piśmie zarządu Cracovii można przeczytać, że wiślacy nawoływali do „gazowania Żydów” i wnosili inne antysemickie przyśpiewki, a w stronę zawodników Cracovii były rzucane monety, szklane butelki, zraniony został drugi trener Lesław Ćmikiewicz (powiadomiony o tym zdarzeniu sędzia techniczny spotkania nie podjął żadnych działań; wcześniej na wyzwiska ze strony tego kibica nie reagowały służby ochraniające zawody).