https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Chętni na wojskowe hotele

Sławomir Bobbe
Bydgoski Focus na ul. Modrzewiowej był pierwszym hotelem całej sieci
Bydgoski Focus na ul. Modrzewiowej był pierwszym hotelem całej sieci Filip Kowalkowski
Bydgoska Grupa Kapitałowa Immobile (dawniej Makrum) chce kupić dwanaście hoteli od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej.

[break]
Grupa Hoteli WAM to spółka w 100 procentach należąca do skarbu państwa. Państwo chce je jednak sprywatyzować. Najpierw wystawiono na sprzedaż 17 obiektów (w tym Zamek Czocha, w którym kręcono m.in. „Tajemnicę twierdzy szyfrów” i „Wiedźmina”). Ostatecznie do prywatnych rąk trafić ma 12 obiektów, w tym toruński „Kopernik”.

- Decyzją o wycofaniu niektórych obiektów z oferty sprzedaży nie byliśmy zaskoczeni, informacja ta znajdowała się w dokumentach dostarczonych z ministerstwa. Oczywiście Zamek Czocha to atrakcyjny obiekt, turystyczna ciekawostka. Ale nasze hotele - choć oczywiście każdy gość jest mile widziany - przeznaczone są głównie dla klienta biznesowego, podróżującego w interesach - wyjaśnia Piotr Fortuna, dyrektor finansowy Grupy Kapitałowej Immobile SA. - Jesteśmy zainteresowani kupnem tych 12 obiektów, bo poszerzyłoby to ofertę sieci hoteli Focus. Oczywiście, część sprzedawanych hoteli znajduje się w bardzo atrakcyjnych miejscach, jak w Poznaniu czy Krakowie, a część w miejscach, które nie są tak atrakcyjne pod względem lokalizacji.

Sprzedający oczekuje jednak, że transakcja odbędzie się w pakiecie, nie można kupować poszczególnych obiektów - wyjaśnia dyrektor.

Pierwszy hotel z tej sieci powstał w Bydgoszczy, mieści się przy ulicy Modrzewiowej. - Jak na nasze warunki nie jest wielki, ma zaledwie 36 pokoi, utrzymany jest w standardzie dwugwiazdkowym, co też jest nietypowe, bo większość z hoteli w sieci ma trzy gwiazdki. Jesteśmy jednak z jego funkcjonowania zadowoleni - twierdzi Piotr Fortuna.

Na razie trudno powiedzieć, ile spółka będzie musiała zainwestować w WAM-owskie hotele. Szczegóły techniczne budynków zostaną udostępnione tym podmiotom, które ministerstwo zaprosi do kolejnej tury negocjacji.

- Zdajemy sobie sprawę, że część będzie wymagała poważnych nakładów, np. w hotelu na Helu część pokoi nie ma łazienek - przyznaje dyrektor. - Posiadamy jednak dwa obiekty zabytkowe (dawna Fabryka Kindermana w Łodzi oraz dawny Dom Rybaka w Szczecinie), które przejęliśmy zrujnowane, a które zostały przez nas zmodernizowane i odnowione.

Sprawa polityczna
Przeciwko sprzedaży hoteli WAM protestują politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy uważają, że to element wyprzedaży za bezcen narodowego majątku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

T
Ted
Makrum dogorywa jako zakład budowy maszyn , eksporter kompletnych cementowni , zakładów wapienniczych . Kupiony za grosze po to aby na miejscu potężnej fabryki wybudować osiedle mieszkaniowe . Właściciel wkrótce uszczęśliwi Stare Miasto przeszklonym biurowcem . Podobno przeszklonymi fasadami zauroczony jest Miejski Konserwator Zabytków.
I
Ina
To grupa wyrafinowanych złodziei nieruchomości i zakładów za przy6słowiowy grosik. To oni będą budować szklaka przy zabytkowym Placu Kościeleckich. Im wszystko wolno!
B
Bob
Immobile? Gdzie ten makrum? Co to za grupa ?
U
Urzędnik
Kupi ten kto zapłaci i ma układy. Cóż POLSKIE REALIA
c
cezar
za chwile banda postepowych kapitalistow za zgoda wlodarzy sprzeda polowe obywateli miasta,no a potem lasy
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski