Obchodów okrągłej rocznicy nie popsuł nawet spadek drużyny seniorów Chemika do IV ligi. Przy okazji gościł w Bydgoszczy zespół Kremenczuka z Ukrainy.
<!** Image 2 align=right alt="Image 123460" sub="W meczu dawnych wspomnień czar, z udziałem byłych zawodników, działaczy, trenerów, sponsorów i darczyńców, oglądaliśmy wiele ciekawych akcji. Fot. Wojciech Raatz">Przypomnijmy, że Chemik powstał w 1949 roku jako Zakładowy Klub Wytwórni Chemicznej w Łęgnowie. Dopiero w latach 70 jego siedziba przeniesiona została na bydgoskie osiedle Glinki. Oprócz stadionu, na przestrzeni lat klub zmieniał również swoją nazwę. Kiedyś bydgoska drużyna znana była między innymi jako Unia.
Chemicy mogą pochwalić się wybitnymi zawodnikami, którzy zrobili karierę w swoich dyscyplinach. W tym miejscu należy wymienić brązowego medalistę piłkarskich MŚ z 1982 roku, obecnego działacza PZPN Stefana Majewskiego. Nie wypada zapomnieć również o Michale Winiarskim, wychowanku siatkarskiej sekcji bydgoskiego klubu. Dotychczas jego największym osiągnięciem jest wicemistrzostwo świata sprzed trzech lat zdobyte pod wodzą Raula Lozano.
Z klubu z ul. Glinki wywodzą się też znani piłkarscy ligowcy - Piotr Burlikowski, Radosław Wróblewski (przez wiele lat bronił barw warszawskiej Legii, z którą sięgał po największe w kraju trofea), Robert Bednarek, Karol Bilski oraz Michał Szeremet. Chemik to również wielu trenerów, zarówno starszych, jak i młodego pokolenia.
<!** reklama>W minioną sobotę piłkarska zabawa trwała przez cały dzień. A wielu zastanawiało się, czy Chemik już z III ligi spadł, czy jeszcze nie...
- Nic do końca nie jest pewne - uważa nowy prezes sekcji piłkarskiej Chemika Arkadiusz Pruss. - Problem zaczyna się już na poziomie ekstraklasy. Podobnie jest w III lidze. Po prostu, są zespoły, które chcą zrezygnować z uczestnictwa w tych rozgrywkach. My w każdym razie jesteśmy gotowi na taki scenariusz, że będziemy jednak mogli wystartować w III lidze.
Podczas sobotniego festynu odbyły się dwa turnieje, z udziałem nadziei piłkarskich Chemika (chłopców w wieku 7-10 lat) oraz rocznika 1995-1996, w którym grali Ukraińcy. Odbył się też mecz Chemik - goście.
Za naszym pośrednictwem natomiast chemicy dziękują za pomoc Urzędowi Miasta Bydgoszczy, Urzędowi Marszałkowskiemu oraz firmom: Dekor Poland, Wijmar, Sklejko Centrum, Progress, JRG2, Pro-System, HN –Nowak, Budstol, Fine Arts, Zakład Usług Budowlanych Matyśkiewicz i Ciupak Transport. „Express” życzy zaś jubilatowi co najmniej 100 lat!