Chemik Bydgoszcz w IV lidze: pięć goli, rzut karny i uraz głowy

marc
Trener Chemika Piotr Gruszka po pierwszym meczu mógł swoim podopiecznym bić brawo Fot. Dariusz Bloch
Piłkarze Chemika Bydgoszcz zamierzają w IV lidze odgrywać ważną rolę. Siłę pokazali już w niedzielę, wygrywając w Kowalu 5:0. Wystarczyło 45 minut, żeby Maciej Kot zapisał na swoim koncie hat-tricka.

Chemik był zdecydowanie lepszym zespołem od Kujawiaka. A wynik mógł być wyższy, lecz w drugiej części Szymon Maziarz nie wykorzystał rzutu karnego. Jedynym zmartwieniem trenera Piotra Gruszki jest uraz głowy jakiego doznał Robert Kawałek (w 37 minucie zmienił go Radosław Mik). Piłkarze Polonii nie grali.

Wyniki 1. kolejki IV ligi:

Kujawiak Kowal - Chemik Bydgoszcz 0:5 (0:4)

Bramki: Maciej Kot 3 (11, 19, 44), Robert Kawałek (32), Radosław Mik (48)

Pogoń Mogilno - Cuiavia Inowrocław 3:2 (1:2)

Wisła Nowe - Kujawianka Izbica Kujawska 0:4 (0:1)

Start Warlubie - Lech Rypin 1:0 (0:0)

Unia Janikowo - Lider Włocławek 1:2 (0:1)

Chełminianka - Notecianka Pakość 1:0 (1:0)

Sparta Brodnica - Legia Chełmża 0:1 (0:0)

Mecz Polonii Bydgoszcz z Naprzodem Jabłonowo nie odbył się, goście nie stawili się na zawody. Decyzję w tej sprawie podejmie Wydział Gier i Ewidencji KPZPN.

Wda II Świecie/Strażak Przechowo wycofała się z rozgrywek. W jej miejsce ma grać Sokół Radomin. Jego pierwszy mecz z Orlętami Aleksandrów Kuj. został przełożony.