Zobacz wideo: Rybi Rynek w Bydgoszczy - jakie zmiany nas czekają?

Raport "Krajobraz lokalnych rynków nieruchomości" przygotowany przez serwis ogłoszeniowy Nieruchomosci-online.pl przedstawia ceny nieruchomości w największych miastach w Polsce oraz gminach sąsiadujących z nimi. W raporcie zaprezentowano dane z listopada 2022 r. i w porównaniu z tym samym okresem w 2021 r. ceny mieszkań na rynku wtórnym w aglomeracji bydgoskiej wzrosły średnio o 10 procent.
[cyt]- Jak wynika z analizy średnich cen mieszkań z rynku wtórnego w głównych miastach, w ostatnich miesiącach dynamika wzrostu stawek znacznie tam osłabła. Wzrosty wyniosły 8-10 proc. r/r (rok do roku) i 1-4 proc. k/k (kwartał do kwartału). Wpływ na to miał m.in spadek popytu wymuszonego niższą zdolnością kredytową Polaków oraz tego, że aktualne ceny i tak są już blisko granicy możliwości finansowych kupujących. Tym samym dystans pomiędzy stolicami województw a ich sypialniami nieco się zmniejsza przez mocniej rosnące ceny w gminach ościennych - czytamy w raporcie.
Tyle kosztują mieszkania w Bydgoszczy i okolicach
Różnice cenowe pomiędzy Bydgoszczą a gminami ościennymi wciąż są znaczące, jednak widoczne jest już zmniejszanie się tych dysproporcji. Coraz trudniej jest znaleźć dużo tańsze, a tym samym dostępniejsze cenowo mieszkanie poza największym miastem naszego regionu.
W raporcie przeanalizowane zostały średnie ceny ofertowe za metr kwadratowy mieszkania w Kujawsko-Pomorskiem. Najwięcej za metr kwadratowy mieszkania trzeba zapłacić w Bydgoszczy i Osielsku, natomiast najtańsze mieszkania są dostępne w Koronowie. Zobacz, ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania na rynku wtórnym w Bydgoszczy i okolicach!