https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Centrum Onkologii zaprasza w sobotę na II Kujawsko-Pomorskie Spotkania Urologiczno-Onkologiczne

(AS)
Opracowanie:
Organizatorami wydarzenia są Centrum Onkologii w Bydgoszczy i Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Organizatorami wydarzenia są Centrum Onkologii w Bydgoszczy i Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Archiwum
Otwarte spotkanie odbędzie się w sobotę, 14 grudnia od godziny 9.30 w Centrum Konferencyjnym PARIS Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Organizatorami wydarzenia są: Centrum Onkologii w Bydgoszczy i Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Po listopadowej kampanii „Movember”, która propaguje wiedzę na temat profilaktyki męskich nowotworów, tym razem lecznica koncentruje się na kolejnych etapach walki z rakiem - na diagnostyce i leczeniu nowotworów urologicznych. Stanowią one około 25% wszystkich przypadków raka.

Społeczeństwo się nam starzeje

Na podium wśród tych chorób znajduje się nowotwór gruczołu krokowego, który obok raka płuc i jelita grubego pozostaje jednym z najczęstszych nowotworów złośliwych u mężczyzn. Ważną częścią spotkania będą też zagadnienia dotyczące raka pęcherza moczowego, nerki oraz mniej powszechnego raka jądra.

Zachorowalność na te nowotwory rośnie w związku z nieuchronnymi procesami starzenia się społeczeństwa, narażeniem na czynniki środowiskowe oraz zmniejszoną aktywnością fizyczną.

Używki nam nie pomagają

Brak świadomości ekologicznej w ostatnich dziesięcioleciach XX wieku, niewłaściwe normy w przemyśle chemicznym oraz emisja szkodliwych substancji doprowadziły po latach do wzrostu liczby przypadków raka pęcherza moczowego i nerki. Czynnikami ryzyka wystąpienia tych nowotworów jest także niezdrowa dieta, nadwaga, palenie papierosów oraz nadużywanie alkoholu.

W II Kujawsko-Pomorskich Spotkaniach Urologiczno-Onkologicznych wezmą udział uznani naukowcy, specjaliści z różnych dziedzin medycyny, którzy rozmawiać będą o diagnostyce i leczeniu nowotworów urologicznych, z wykorzystaniem m.in. radioterapii adaptacyjnej, zabiegów robotycznych, leczenia systemowego, nowoczesnych technologii molekularnych, immunoterapii i terapii celowanych.

Skorzystają praktycy jak i studenci

Prof. Krzysztof Koper, koordynator Oddziału Klinicznego Onkologii i współorganizator wydarzenia, podkreśla:

„Nasza konferencja to miejsce, gdzie łączymy najnowszą wiedzę z praktyką kliniczną. Nowoczesne metody leczenia, takie jak immunoterapia nowej generacji czy leki celowane molekularnie, ale także zabiegi robotyczne i radioterapia adaptacyjna, pozwalają coraz skuteczniej walczyć z rakiem i poprawiać komfort życia pacjentów.”

Organizatorzy zapewniają, że tematyka konferencji będzie szczególnie interesująca zarówno dla lekarzy onkologów, urologów, radioterapeutów, jak i studentów medycyny oraz innych specjalistów ochrony zdrowia.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski