https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zadbaj o zdrowie na wiosnę - rusza akcja NFZ i bydgoskiego ratusza

Adam Szczęśniak
Opracowanie:
W środę przy Łomżyńskiej, a w sobotę przy Czerskaskiej o nasze zdrowie zatroszczą się bydgoscy specjaliści od medycyny.
W środę przy Łomżyńskiej, a w sobotę przy Czerskaskiej o nasze zdrowie zatroszczą się bydgoscy specjaliści od medycyny. Archiwum
Dwie akcje prozdrowotne zaplanowano w najbliższych dniach. Mieszkańcy miasta będą mogli m.in. zbadać się za darmo.

Już w środę, 2 kwietnia Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza do Sali Obsługi Klientów przy ul. Łomżyńskiej 33 na cykliczną Środę z Profilaktyką. Temat: profilaktyka chorób nerek - co warto wiedzieć?

W godz. 10-12 ekspert dr n. med. Jacek Rzeszotarski, koordynator Stacji Dializ z 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego, udzieli porad z zakresu profilaktyki chorób nerek, opowie co szkodzi nerkom i jakie badania trzeba wykonywać w profilaktyce nerek.

NFZ zaprasza przy okazji do skorzystania z podstawowych pomiarów w Kiosku Profilaktycznym i konsultacji z doradcą ds. profilaktyki i promocji zdrowia.

Przychodnia Leśna zaprasza

W sobotę, 5 kwietnia będzie można skorzystać z zaproszenia Przychodni Leśna Promedica Gp sp. z o.o. oraz prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego do akcji profilaktyki zdrowia „Zadbaj o zdrowie na wiosnę”. Odbędzie się ona w godz. 10-14 w przychodni przy ul. Czerkaskiej 22.

W ramach akcji przewidziano bezpłatne konsultacje specjalistyczne: endokrynologiczne, urologiczne, kardiologiczne, ginekologiczne, z zakresu chirurgii ortopedycznej, okulistyczne i słuchu, stomatologiczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, fizjoterapeutyczne dla dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi w kierunku NDT Bobath, fizjoterapeutyczne dla dorosłych, logopedyczne, dietetyczne.

Warto się wcześniej zapisać

Będzie też można wykonać bezpłatne badania: USG tarczycy, piersi, jąder i prostaty, EKG, badanie ciśnienia, poziomu cukru we krwi, wzroku i słuchu, postawy raz stóp u dzieci z użyciem podoskopu. Na część badań obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod numerem telefonu: 52/320-11-17.

Organizatorzy zapraszają również na instruktaże i warsztaty: opieka nad noworodkiem - dla ciężarnych, terapia integracji sensorycznej - dla małych dzieci oraz profilaktykę bólu kręgosłupa - dla dorosłych.

Przy stanowisku NFZ będzie można porozmawiać z doradcą ds. profilaktyki i promocji zdrowia na temat profilaktyki, IKP, czy Diet NFZ, wyrobić na miejscu kartę EKUZ i określić BMI na podstawie pomiarów na analizatorze składu ciała.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gajewska o poparciu wyborców dla Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Baśnie bez cenzury, satyra na miarę czasów i groza z kolejowych torów.

Baśnie bez cenzury, satyra na miarę czasów i groza z kolejowych torów.

Kobieta podtruwała współpracowników w bydgoskim szpitalu. Dostała pracę w innym

Kobieta podtruwała współpracowników w bydgoskim szpitalu. Dostała pracę w innym

Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski