
- Jestem bardzo zadowolony, bo trafiliśmy na solidną i rzetelną firmę. Współpraca układała się wzorowo - zaznacza Tomasz Izajasz. - Elewacja budynku i ogrodzenie obiektu są już gotowe. Na terenie przy centrum wyłożono również kostkę brukową i wykonano już nawet nowe nasadzenia. Wewnątrz budynku położono, m.in. też nowe instalacje. Klatka schodowa wykładana jest płytkami. Na zewnątrz powstał podjazd dla osób z niepełnosprawnościami. Zamontowana została też platforma obsługująca dwa piętra. Nawet boczna ściana pod mural jest już przygotowana.

Dzięki tej inwestycji nie tylko Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego, które obecnie mieści się w III LO, zyska nową przestrzeń. Ma to być też miejsce, z którego będą korzystali mieszkańcy, które będzie tętnić życiem.

Jednocześnie trwają przygotowania wystawiennicze. - Dwie wystawy “Kanał Bydgoski - historia i rola” oraz “Żegluga na bydgoskim obszarze wodnym” będą stałe - mówi Tomasz Izajasz. - Na I piętrze planujemy wystawy czasowe np. malarstwa lub fotograficzne nawiązujące do Bydgoskiego Obszaru Wodnego.

Przygotujemy też wystawę o faunie i florze Kanału Bydgoskiego oraz warsztaty ekologiczne - mówi Tomasz Izajasz. - Oczywiście, nie zabraknie w tym miejscu żywych lekcji historii. Ponadto nowością będą zajęcia Eko-Kanał w ramach, których zorganizujemy warsztaty upcyklingowe dla dzieci.
Tak jeszcze w sierpniu 2020 r. wyglądał obiekt, który wizytowały władze miasta i lokalni dziennikarze.