Cała Polska pod wrażeniem

Małgorzata Pieczyńska
Młodzi gimnastycy BKSG Zawisza udowodnili podczas zawodów w Gdańsku, że są najlepsi w kraju. Mistrzem Polski został Miłosz Izdebski. Miejsca pierwszej szóstce zajęli także jego koledzy.

<!** Image 2 align=right alt="Image 138795" sub="Miłosz Izdebski ma dopiero 9 lat. Fot. Archiwum">Ogólnopolski finał międzywojewódzkich mistrzostw młodzików uznawany jest przez Polski Związek Gimnastyczny za mistrzostwa Polski klasy młodzieżowej.

Prawo startu w nim ma 48 najlepszych zawodników w kraju, którzy wcześniej musieli przebrnąć przez sito kwalifikacji. Tym bardziej sukces bydgoszczan zasługuje na słowa uznania. Żmudna i ciężka praca na treningach przyniosła bowiem wspaniałe efekty. Na najwyższym stopniu podium stanął Miłosz Izdebski z wynikiem 86,750 pkt, a srebrny medal zdobył Arkadiusz Bejger - 85,519 pkt. Czwarta lokata przypadła Damianowi Perczakowi - 84,900 pkt, piąta Mateuszowi Daroszewskiemu - 84,600 pkt, natomiast szósta Igorowi Drążkowskiemu - 84,466 pkt. Ponadto w „30” zostali sklasyfikowani: 20. Dawid Kubiak - 81,283 pkt, 24. Michał Marzec - 80,650 pkt, 29. Błażej Juszczak - 79,200 pkt, 30. Jakub Kaźmierski - 79,116 pkt. Poza konkursem startował Mateusz Klóska, który uzyskał bardzo dobry wynik 82,733 pkt.

<!** Image 3 align=right alt="Image 138795" sub="Bardzo pochlebnie o młodym bydgoskim gimnastyku Fot. Archiwum">- Rzuciliśmy na kolana całą gimnastyczną Polskę - mówi z satysfakcją Adam Spiehs, dyrektor BKSG Zawisza. - Większość trenerów filmowała układy naszych czołowych zawodników, uznając je za wzorcowe do szkolenia w swoich klubach. Chłopcy spisali się na medal, ale ogromną pracę wykonali także ich trenerzy Sławomir Różański i Dariusz Malinowski. Warto też dodać, że niektórzy zawodnicy zdobywali pierwsze sportowe szlify pod okiem Roberta Pilewskiego. Radości nie kryje także trener Dariusz Malinowski.

- Tak wspaniałe lokaty to wielka nagroda dla naszych zawodników. W Gdańsku usłyszeliśmy wiele miłych słów, ale zapewniam nie spoczniemy na laurach, tylko dalej ciężko pracujemy - powiedział.

Jednocześnie w Gdańsku rozegrano czwartą, ostatnią edycję Pucharu Polski mężczyzn w klasie mistrzowskiej. W zawodach wystartował Adam Rzepa z BKSG Zawisza, który zajął 6 miejsce z wynikiem 77,466 pkt.

<!** Image 4 align=right alt="Image 138795" sub="Miłosz ćwiczy na drążku pod okiem trenera Sławomira Rożańskiego. Fot. Archiwum">Zwyciężył Roman Kulesza - (AZS AWF Biała Podlaska) - 86,766 pkt. W klasyfikacji generalnej Rzepa był drugi za Kuleszą. Dodajmy, że bydgoszczanin jest w kadrze narodowej seniorów i w 2010 roku będzie walczył w zawodach Pucharu Świata, podczas których zaprezentuje się w swojej koronnej konkurencji, czyli w ćwiczeniach na koniu z łękami. Ponadto ma też duże szanse na start w drużynowych mistrzostwach świata.

Obecnie zawodnik wraz z reprezentacją Polski przebywa na turnieju międzynarodowym w Szwajcarii. Jego klubowym szkoleniowcem jest Dariusz Malinowski.