reklama

Byłego burmistrza Koronowa odwołali: nie jest już przewodniczącym rady

Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz
Zaktualizowano 
11  radnych było za odwołaniem Stanisława Gliszczyńskiego z funkcji przewodniczącego rady
11 radnych było za odwołaniem Stanisława Gliszczyńskiego z funkcji przewodniczącego rady Adam Lewandowski
Stanisław Gliszczyński - wielki przegrany jesiennych wyborów samorządowych na burmistrza gminy Koronowo, ale wygrał wybory do Rady Miejskiej. Jego ugrupowanie uzyskało 11 miejsc w radzie - większość. Na rok...

Obyś został włodarzem gminy nie mając większości w radzie! To przekleństwo w powiecie bydgoskim dotknęło wójtów gmin Białe Błota i Dobrcz oraz burmistrza Koronowa.

W Białych Błotach wójta Dariusza Fundatora mająca większość w radzie opozycja uraczyła na początek najniższą w powiecie bydgoskim i w kraju pensją wójta. Ale Fundator jakoś sobie z konfliktem w samorządzie poradził. Jakoś udaje się też współpraca wójta Andrzeja Berdycha z opozycyjną radą w gminie Dobrcz. Najgorszy pasztet miał dotąd do strawienia Patryk Mikołajewski, burmistrz Koronowa. Bo były burmistrz - Stanisław Gliszczyński - został przewodniczącym Rady Miejskiej i łatwo nowemu włodarzowi nie było. Były kłopoty - pisałem o nich wiele razy - choćby ze zwołaniem sesji...

Układ sił nie sprzyjał

Bo Ziemia Koronowska Stanisława Gliszczyńskiego w 21-osobowej radzie miała większość: 11 szabel, „Budziki” (Koronowo budzi nowego włodarza Patryka Mikołajewskiego) - osiem; języczkiem uwagi były dwa głosy ugrupowania „Koronowo nasza gmina” Bogusława Guzińskiego, który też przecież kandydował na burmistrza Koronowa...

Bogusław Guziński został drugim wiceprzewodniczącym rady, natomiast pierwszym wice - Tomasz Gordon z Ziemi Koronowskiej byłego burmistrza...

Próba odwołania Stanisława Gliszczyńskiego z funkcji przewodniczącego rady na początek nie powiodła się. Konflikt zaogniał się. Doszło do tego, że na sesji 31 października radni przegłosowali budżet gminy na 2020 rok, ale nie przeszła uchwała zmieniająca Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Koronowo...

Kara za remizę OSP Wtelno

Opozycja ukarała nowego burmistrza za to, że nie ujął w planach rozbudowy remizy OSP we Wtelnie. Poszło o zabytkową drabinę magirus, która liczy sobie... 49 lat i nie ma dla niej miejsca pod dachem. Jest już projekt na rozbudowę remizy, zgoda na rozpoczęcie prac, tylko decyzji brak. A nowy burmistrz mówi: - Od nawałnicy sierpniowej sprzed dwóch lat - nie ja wtedy byłem burmistrzem - mam do naprawienia dachy na remizach w Hucie, Mąkowarsku i Koronowie, pieniędzy na rozbudowę remizy we Wtelnie nie mam. Ale mam za to pusty garaż dla drabiny z Wtelna - w zakładzie gospodarki komunalnej w Koronowie.
I Mikołajewski zdania nie zmienił. Rozbudowy remizy we Wtelnie w tym roku nie będzie. Problem jednak w tym, że radni nie zatwierdzili zmian we wspomnianej „Prognozie”. A bez niej można zapomnieć o wszelkich inwestycjach w gminie Koronowo ... Tak było po sesji Rady Miejskiej 31 października...

Jak to się zatem stało, że jednak na sesji 28 listopada udało się odwołać przewodniczącego rady Stanisława Gliszczyńskiego?

Więcej wiadomości z Koronowa i okolic na www.pomorska.pl/koronowo[/a]

Nic nie zapowiadało - pozornie - że może się cokolwiek zmienić. Ale na wszelki wypadek na sesji stawiła się rada w pełnym składzie: 21 osób.

Siedmiu radnych podpisało

Radny Tomasz Skotnicki złożył wniosek - podpisany przez 7 radnych - by w porządku obrad znalazł się punkt: rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie odwołania przewodniczącego Rady Miejskiej... - Przewodniczący Gliszczyński musiał taki wniosek przyjąć pod głosowanie.- mówi radny Tomasz Skotnicki. I za tym, by taki punkt znalazł się w porządku obrad - w głosowaniu jawnym - było 11 radnych. A głosowanie za odwołaniem Gliszczyńskiego - było już tajne.

11 radnych było za odwołaniem przewodniczącego, 8 przeciw, 2 wstrzymało się od głosu.

Kto zostanie nowym przewodniczącym? Tym już zajmą się radni na następnej sesji....

Żłobki tylko dla szczepionych

Wideo

Materiał oryginalny: Byłego burmistrza Koronowa odwołali: nie jest już przewodniczącym rady - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 31

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

To co, jedziemy z koksem czy tam klopsem?

G
Gość

No i będzie pięknie !

Skończy się płacz burmistrza że nic nie może, kolejne posadki zostaną rozdzielone i wszystko to spowoduje, że gminie bliżej będzie do krainy mlekiem i miodem płynącej.

Posiedzenia rady pod wodzą czcigodnego radnego TS będą wszystko uchwalały z automatu, a jeśli burmistrz znajdzie jakieś nowe posadki, to może jeszcze zwiększy stan posiadania "swojego" klubu. Bo o stanie posiadania kultury osobistej raczej zapomniał.

Z
Z up, żony
4 grudnia, 16:48, Gość:

Myślę że lepiej by bylo aby Pani Kasia K. Nie zglaszała się bo się kompromituje. Mówi jak do debili i chyba ludzi za takich ma.

Patrz dobremu człowiekowi na ręce, żeby ci przypadkiem nic złego nie zrobił.

G
Gość

Myślę że lepiej by bylo aby Pani Kasia K. Nie zglaszała się bo się kompromituje. Mówi jak do debili i chyba ludzi za takich ma.

G
Gość
4 grudnia, 12:03, Gość:

Bardzo dobry wybór. Przynajmniej będą w Koronowie występować normalni artyści. Czekam na Closterkeller.

Ja tam wolę KSU - Kiedy naród umiera albo przestawienie kukiełkowe o Rycerzu bez konia .

G
Gość

Bardzo dobry wybór. Przynajmniej będą w Koronowie występować normalni artyści. Czekam na Closterkeller.

Q
Qwerty
4 grudnia, 9:11, Gość:

A kiedy ogłoszenie wyników konkursu (bardzo krótkiego zresztą) na dyrektora MGOK ?

Jak już się zdecydują wybrać panią Grażynę Ch-K 😁

G
Gość
4 grudnia, 09:11, Gość:

A kiedy ogłoszenie wyników konkursu (bardzo krótkiego zresztą) na dyrektora MGOK ?

Ja Falentai nie jestem ale można spodziewać się zmiany pogody .”

G
Gość

A kiedy ogłoszenie wyników konkursu (bardzo krótkiego zresztą) na dyrektora MGOK ?

P
Panie Burmistrzu

- [x] A stowarzyszenia ile jest ich zarejestrowanych w Koronowie burmistrzu ?, czy opłacają wywóz śmieci i czy posiadają jako stowarzyszenia własne śmietniki ?. Dlaczego w Koronowie muszą te ponosić zwykli mieszkańcy ?.

G
Gość
4 grudnia, 07:40, Do Panów burmistrzów:

Od roku jest Pan burmistrzem, proszę przedstawić radnym jakie kroki Pan poczynił w dziedzinie odpadów wtórnych z placówkami handlowymi które rozprowadzają plastik na terenie, który Pan reprezentuje jako burmistrz . A drugie pytanie do wice burmistrza z rady nadzorczej ZGKiM proszę podać ewidencje przyjęcia złomu do ZGKiM ?. Nie sprzedaży !. I rachunki opłat za wywóz własnych wyprodukowanych śmieci w tym zakładzie pracy ?, bo zatrudniacie tyle osób a każdy z pracowników chyba je śniadanie lub owoce typu banan , pomarańcza ?.

A ja jeszcze dodam - Panie wice burmistrzu z rady nadzorczej -Co dzieje się z wodomierzami , które zabieracie czy są sprzedawane jako złom lub wtórnie wykorzystywane ?, a jak tak to w jaki sposób .Bo mi się rachunek nie spina . I nie jestem Jasiem Pani radna . Bo ja znam powiedzenie o Małgosi która mówiła do koleżanki tak " ucz się ucz ale co będzie jak się przeuczysz „ .

D
Do Panów burmistrzów

Od roku jest Pan burmistrzem, proszę przedstawić radnym jakie kroki Pan poczynił w dziedzinie odpadów wtórnych z placówkami handlowymi które rozprowadzają plastik na terenie, który Pan reprezentuje jako burmistrz . A drugie pytanie do wice burmistrza z rady nadzorczej ZGKiM proszę podać ewidencje przyjęcia złomu do ZGKiM ?. Nie sprzedaży !. I rachunki opłat za wywóz własnych wyprodukowanych śmieci w tym zakładzie pracy ?, bo zatrudniacie tyle osób a każdy z pracowników chyba je śniadanie lub owoce typu banan , pomarańcza ?.

G
Gość
3 grudnia, 22:12, Do radnej pani Ewy M:

Po obejrzeniu sesji jestem w szoku kiedy usłyszałem o długu, ZGKiM za wywóz odpadów . Wszyscy napierają o zmianę ale same zakłady ZGKiM nie chcą się zmieniać ani UM nie chce u siebie zmian to mieszkańcy muszą ponieść konsekwencje co jest w mojej ocenie absurdem. Po pierwsze maszyna do mielenia plastiku- pani radna chce pani aby pracownicy ZGKiM mieliło plastik ? a za dwa lat " Rak " nieuleczalne zmiany organizmu ?! To chore !!! Proszę jako radna w imieniu mieszkańców wymusić od placówek handlowych przyjmowanie butelek plastikowych które wlepiają swoim klientom !!!. Nie wydawać zgody na prowadzenie działalności , a nie obciążać gminę maszyną do mielenia plastiku . To powinien być priorytet dla UM !.

ZGKiM przyjmuje odpady ale nie tylko . Podają wam ile wywieziono złomu ?. A wy na tym bazujecie , co jest największym błędem ! Powód a skąd wiadomo ile przyjęto w kilogramach tego złomu ????. Opieracie się na danych ile wywieziono co jest błędem . Sam się zdziwiłem bo to co przywiozłem nie trafiło do kontenera a na placu w kontenerach otwartych było kilka osób wyglądało to tak jakby każdy szukał coś dla siebie bo kamer tam nie macie skierowanych .

Na youtube jest film jak kierowniczka przy viceburmistrzu twierdzi, że oddawane do pszoku przdmioty oraz złom są sprzedawane. Pytanie gdzie jest ewidencja. Gdzie są te pieniądze. Ile tego jest.

W
W odp
3 grudnia, 21:38, Gość:

Kabareton Koronowski jest najlepszy

Już pisałem jestem ostatnią osobą, która byłaby za Panem Stanisławem . Ale gdybym to ja był burmistrzem po głosowaniu i publicznym ogłoszonym werdyktu jako burmistrz, który powinien reprezentować wszystkich podziękowałbym w imieniu swoim i mieszkańców za wzajemną współpracę byłemu przewodniczącemu rady . W mojej ocenie Tego wymaga to stanowisko być burmistrzem dla wszystkich , co więcej należy uszanować nie tylko tego Pana ale tych którzy byli za tym człowiekiem przez 12 lat . To że chcieli spróbować zmiany to bardzo dobrze , ale jak ta zmiana wygląda czy reprezentuje nas wszystkich ?. Czy jeśli będę innego zdania to nowy burmistrz mi nawet ręki z urzędu nie poda ? i to ma być kultura? . Czym to się rożni od tego czego nie chciało większość Koronowa?. Jest nazista Niemiec którego szanuje, to Dowódca okrętu kmdr Kleikamp to on pozwolił zatrzymać szable na Westerplatte Polskiemu dowódcy kiedy oddał się w ręce agresora , choć ten przybył zabijać uszanował tym czynem nie tylko oficera ale tych którzy mu tą szable dali .

D
Do radnej pani Ewy M

Po obejrzeniu sesji jestem w szoku kiedy usłyszałem o długu, ZGKiM za wywóz odpadów . Wszyscy napierają o zmianę ale same zakłady ZGKiM nie chcą się zmieniać ani UM nie chce u siebie zmian to mieszkańcy muszą ponieść konsekwencje co jest w mojej ocenie absurdem. Po pierwsze maszyna do mielenia plastiku- pani radna chce pani aby pracownicy ZGKiM mieliło plastik ? a za dwa lat " Rak " nieuleczalne zmiany organizmu ?! To chore !!! Proszę jako radna w imieniu mieszkańców wymusić od placówek handlowych przyjmowanie butelek plastikowych które wlepiają swoim klientom !!!. Nie wydawać zgody na prowadzenie działalności , a nie obciążać gminę maszyną do mielenia plastiku . To powinien być priorytet dla UM !.

ZGKiM przyjmuje odpady ale nie tylko . Podają wam ile wywieziono złomu ?. A wy na tym bazujecie , co jest największym błędem ! Powód a skąd wiadomo ile przyjęto w kilogramach tego złomu ????. Opieracie się na danych ile wywieziono co jest błędem . Sam się zdziwiłem bo to co przywiozłem nie trafiło do kontenera a na placu w kontenerach otwartych było kilka osób wyglądało to tak jakby każdy szukał coś dla siebie bo kamer tam nie macie skierowanych .

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3