
Na inteligentną i pełną humoru opowieść o psotach Pchły Szachrajki Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza młodych widzów w grudniu aż cztery razy: w najbliższą niedzielę, 12 grudnia, o godz. 11, a także 14,15 i 16 grudnia o godzinie 10.
W grudniowym nie mogło zabraknąć także propozycji dla najmłodszych widzów. Dlatego Teatr Polski zaprasza na bajkę „Pchła Szachrajka” na podstawie tekstu Jana Brzechwy, wyreżyserowaną przez byłego dyrektora bydgoskiej sceny Łukasza Gajdzisa.
Bilety na grudniowe wydarzenia Teatru Polskiego w Bydgoszczy dostępne są na stronie www.teatrpolski.pl w zakładce „Kup bilet online” oraz w kasie biletowej teatru, czynnej od środy do piątku w godz. 14-18 oraz godzinę przed każdym spektaklem.

Jeżeli chcecie spotkać się oko w oko z dzikimi zwierzętami - tak to będzie przynajmniej wyglądało na zdjęciach - to możecie zrobić to bez konieczności wyjazdu na safari. Wystarczy ściągnąć aplikację na telefon, wybrać się do Focusa i wytropić ukryte zwierzęta, skanując kody QR, by zrobić sobie zdjęcie 3D na interaktywnej wystawie. Wystawa jest bezpłatna i funkcjonuje w godzinach otwarcia centrum handlowego.
Zrobić sobie fotę z żyrafą albo lampartem czy pogadać z papugą - takie atrakcje zapowiada CH Focus Bydgoszcz na interaktywnej wystawie 3D "Centrum pełne dzikich zwierząt". Co trzeba zrobić, by wykonać oryginalną fotkę? Najpierw trzeba pobrać aplikację Kolorowe Centrum Świata z Google Play [fbclid=IwAR3YJUEOJm3_NbhVoJS89h0p5GIkaOKCU-2TCH5_GHW_sUqY0cJxiq12sDo;tu] albo App Store [tu]. Następnie przyjść do Focusa, by wytropić ukryte zwierzęta, skanując kody QR na naklejkach umieszczonych w galerii. Kto znajdzie wszystkie zwierzęta i zrobi im super zdjęcia, może odbierać pamiątkowy dyplom w punkcie informacyjnym.

Spektakl „Katyń. Teoria barw” w reżyserii Wojciecha Farugi na podstawie dramatu autorstwa Julii Holewińskiej, będziemy mogli zobaczyć w Teatrze Polskim w Bydgoszczy 11 grudnia (sobota) o godz. 19 oraz 12 grudnia (niedziela) o godz. 17. Sobotniemu wystawieniu sztuki towarzyszyć będzie debata.
- Punktem wyjścia dla twórców spektaklu jest życie i twórczość Józefa Czapskiego - polskiego malarza i pisarza, a także historie oficerów pomordowanych w Katyniu oparte na ich pamiętnikach i materiałach archiwalnych - przypomina Aleksandra Rzęska, specjalistka ds. komunikacji TPB.
Bydgoska produkcja, która jest próbą odzyskania historii i zmierzenia się z pamięcią o jednym z najtragiczniejszych wydarzeń w dziejach Polski, stała się także pretekstem do debaty pt. „Odzyskiwanie historii”, która odbędzie się po sobotnim pokazie spektaklu.
- W debacie udział wezmą: dziennikarz i publicysta Marek Beylin, literaturoznawca dr hab. Tomasz Kaliściak oraz reżyser spektaklu, dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Wojciech Faruga wraz z autorką tekstu, dramaturżką spektaklu i zastępczynią dyrektora Teatru Polskiego w Bydgoszczy ds. programowych, Julią Holewińską. Debata odbędzie się 11 grudnia (sobota) o godz. 20.30 na małej scenie TPB - informuje Aleksandra Rzęska.
Bilety na grudniowe wydarzenia Teatru Polskiego w Bydgoszczy dostępne są na stronie www.teatrpolski.pl w zakładce „Kup bilet online” oraz w kasie biletowej teatru, czynnej od środy do piątku w godz. 14-18 oraz godzinę przed każdym spektaklem.

W sobotę i niedzielę (11 i 12 grudnia) o godz. 16 w Teatrze Kameralnym muzyczny monodram pt. „Te sprawy” na motywach i fragmentach „Pestek” Anny Ciarkowskiej oraz piosenek Noli. Bilety można nabyć online.
Przedstawienie rozgrywa się w minimalistycznej przestrzeni, która zapełnia się myślami i wspomnieniami głównej bohaterki. Poznajemy jej realia – codzienne wyzwania, trudne relacje, proces niełatwych, lecz nieuchronnych zmian.
- Bohaterka uczy się siebie, poznaje własne pragnienia oraz ograniczenia, a widz – zwłaszcza ten młody – ma szansę poczuć, że ze swoimi rozterkami nie jest sam - zapowiada Teatr Kameralny, zapraszając na spektakl zwłaszcza młodzież (w wieku 14+), ale również dorosłych, aby nawiązać międzypokoleniowy dialog i spróbować lepiej zrozumieć czas dorastania.
Na scenie występuje Sara Lech, która jest także autorką scenariusza. Spektakl wyreżyserował Tomasz Kaczorowski. Więcej o przedstawieniu pisaliśmy tutaj
Bilety online można nabyć poprzez stronę teatrkameralny.com