Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bydgoszcz pochwali się dziedzictwem przemysłowym

mm, źródło: bydgoszcz.pl
Na zdjęciu Muzeum Mydła mieszczące się na ul. Długiej w Bydgoszczy
Na zdjęciu Muzeum Mydła mieszczące się na ul. Długiej w Bydgoszczy źródło: bydgoszcz.pl
Rok 2018 został ustanowiony Rokiem Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego. W planach jest promocja m. in. turystyki industrialnej, a także rozwój Szlaku TeH2O.

O tym, że rok 2018 będzie Rokiem Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego zadecydowali radni we wrześniu ubiegłego roku. W środę 14 lutego w ratuszu spotkali się członkowie Komitetu Honorowego, którzy wspólnie debatowali nad najważniejszymi celami obchodów tegoż Roku.

Dziedzictwo przemysłowe stanowi niezwykle ważny element krajobrazu kulturowego naszego miasta. To atut, który może zostać wykorzystany nie tylko jako element lokalnego rozwoju społecznego i gospodarczego, ale też jako czynnik sprzyjający budowaniu marki i pozycji miasta w kraju i za granicą.

Inwestorzy mają pole do popisu

To także szansa dla inwestorów, którzy w naszym mieście mogą znaleźć interesujący ośrodek wspierający rozwój ich przedsiębiorstw.
Warto przypomnieć, jak ważny jest historyczny kontekst przemysłowe naszego miasta: wiele z dotychczas istniejących przedsiębiorstw wyrosło z formalnie nieistniejących już firm – zmieniły się nazwy, właściciele, zmodyfikowały się gałęzie produkcji i całe linie produkcyjne w wyniku rozwoju technologii, ale pamięć o początkach tego procesu jest nadal żywa.

Najważniejszymi założeniami Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego jest m. in. promocja dziedzictwa przemysłowego, w tym promocja turystyki industrialnej, a także rozwój Szlaku TeH2O.

Czym jest TeH2O?

Utworzony w 2015 roku Szlak TeH2O (T – jak technika, H – jak historia, O – jak opowieść) zyskuje coraz większą popularność i międzynarodowe uznanie wyrażane przyznanymi nagrodami.

Szlak łączy historię piętnastu miejsc wpisanych w przestrzeń miasta organicznie związanego z wodą. Każda z powieści splata ze sobą losy bydgoszczan - rzemieślników, przedsiębiorców, społeczników - z rozwojem lokalnego przemysłu i rzemiosła. Na Szlak TeH2Oskłada się 15 obiektów, które łączą przemysłowe i rzemieślnicze tradycje Miasta. Wśród tych obiektów znajdują się: Kanał Bydgoski, Wyspa Młyńska, Exploseum, Spichrze nad Brdą, Muzeum Fotografii przy WSG, Dawna Gazownia Miejska, Hala Pomp Wodociągowych, Introligatornia, Fabryka Obrabiarek do Drewna, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Muzeum Kanału Bydgoskiego, Muzeum Farmacji „Apteka pod Łabędziem”, Warzelnia Piwa Bydgoszcz czy barka „Lemara”.

POLECAMY:


Tak jedzą pacjenci w zagranicznych szpitalach


Tak karmią pacjentów w polskich szpitalach



Najpiękniejsze zawodniczki Pjongczang 2018



Bydgoszczanka żużlową wicemiss! [ZDJĘCIA]


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera