Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bydgoszcz, ostatni samorząd z regionu, przyjęła tabletki jodku potasu. Punkty dystrybucji w szkołach podstawowych

Jarosław Więcławski
Jarosław Więcławski
Otwarcie punktów i dystrybucja tabletek w Bydgoszczy nastąpi wyłącznie w przypadku wystąpienia zagrożenia radiacyjnego, po decyzji władz centralnych o konieczności wydawania tabletek z jodkiem potasu mieszkankom i mieszkańcom.
Otwarcie punktów i dystrybucja tabletek w Bydgoszczy nastąpi wyłącznie w przypadku wystąpienia zagrożenia radiacyjnego, po decyzji władz centralnych o konieczności wydawania tabletek z jodkiem potasu mieszkankom i mieszkańcom. archiwum PPG
Urząd Miasta Bydgoszczy poinformował, że przyjął tabletki jodku potasu oraz wyznaczył punkty dystrybucji w szkołach podstawowych. Bydgoszcz była ostatnim samorządem w regionie, który przyjął tabletki jodku potasu. Pozostałe zrobiły to już przed tygodniem.

Zobacz wideo: Bydgoska policja ostrzega przed oszustwami "na wnuczka"

od 16 lat

– Informujemy, że miasto Bydgoszcz przyjęło do swoich magazynów tabletki jodku potasu. Wcześniej przekazaliśmy do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego listę punktów dystrybucji na terenie Bydgoszczy (47 punktów zlokalizowanych w szkołach podstawowych) – czytamy w komunikacie miasta.

Jak podkreślono w oświadczeniu, otwarcie punktów i dystrybucja tabletek nastąpi wyłącznie w przypadku wystąpienia zagrożenia radiacyjnego, po decyzji władz centralnych o konieczności wydawania tabletek z jodkiem potasu mieszkankom i mieszkańcom.

– Do czasu wydania takiego komunikatu przez władze centralne, punkty będą nieczynne – poinformowano. Sytuacja radiacyjna jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki, która podkreśla, że w tej chwili nie występuje zagrożenie.

Bydgoszcz była ostatnim samorządem w regionie, który przyjął tabletki jodku potasu. Pozostałe zrobiły to już przed tygodniem. Jak przekazała nam kilka dni temu Marta Stachowiak, rzeczniczka prasowa prezydenta miasta, ratusz czekał na polecenie wojewody w tym zakresie, bowiem zgodnie z ustawą Prawo atomowe, zabezpieczenie ludności to kompetencje administracji rządowej.

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz wystąpił z wnioskiem o udostępnienie rezerw w wysokości 3 milionów tabletek, a ze względu na przebywające tu osoby spoza województwa, liczbę zwiększono o dodatkowe pół miliona. Ewentualne wydawanie odbywać się będzie w blisko 500 miejscach. Pełna lista opublikowana została na stronie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo