Z kolei 27 stycznia 1927 r. ukonstytuował się zarząd, który zatwierdził klubowe logo. Był to drugi w Polsce (po Warszawie) klub wioślarski skupiający wyłącznie panie (obecnie jedyny). W latach 30. XX wieku BKW otrzymał od miasta w wieczystą dzierżawę plac nad Brdą (ul. Babia Wieś 3), na którym dzięki ofiarności wielu osób i instytucji w 1936 r. wybudowano przystań wioślarską. Służy ona klubowi do dziś, a jej forma zewnętrzna zachowała zabytkowy charakter.
Najwybitniejszymi zawodniczkami BKW w historii były: Katarzyna Weinrauder (12 medali, w tym 10 złotych) oraz Agnieszka Tomczak (olimpijka z Sydney, ale już w barwach LOTTO Bydgostii).
Uroczystości 90-lecia BKW odbyły się w sali Zawiszy. Była więc okazja do wspomnień i podsumowania kończącego się sezonu.
- W klubie trenuje około 40 zawodniczek od młodziczek po seniorki - mówi Krystyna Bleja, prezes BKW. - Nasze wioślarki uczą się w klasach sportowych Gimnazjum nr 58 przy ul. Czartoryskiego i XI LO przy ul. Cichej.
Trenerami są: Andrzej Skowroński, Grzegorz Jankowski i Michał Plewiński. W tym roku warto odnotować sukcesy Pauliny Grzelli i Joanny Kocikowskiej, które w czwórce bez sternika wywalczyły srebrny medal na mistrzostwach Europy juniorek, a w klubowej dwójce zdobyły złoto na mistrzostwach Polski. Na podium stanęła też klubowa czwórka bez sternika płynąca w składzie Joanna Kocikowska, Anna Dojczman, Wiktoria Nowak i Karolina Wieczorkowska.
Czołową zawodniczką jest także Monika Kowalska, która jako juniorka dwukrotnie wygrywała ranking „Srebrnych wioseł”. - Za niecałe trzy tygodnie odbędą się mistrzostwa Polski seniorów. Bardzo liczymy na dobry występ naszych zawodniczek - kończy Krystyna Bleja.
Zobacz galerię: 90-lecie BKW Bydgoszcz