Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bydgoszcz. Casting do baśniowego filmu „Magiczny Kwiat Paproci”

Justyna Tota
Justyna Tota
Wideo
od 16 lat
Jeśli chcecie przeżyć naprawdę niezwykłą przygodę, która przeniesie Was do magicznego świata polskiej baśni i filmu pełnego efektów specjalnych, koniecznie zapiszcie się mailem na jeden z castingów organizowanych już w niedzielę (22.08.2021) i poniedziałek (23.08.2021) w kinie Pomorzanin. Bydgoska grupa Czarny Karzeł, jako producent pełnometrażowego filmu „Magiczny Kwiat Paproci”, poszukuje kobiet i mężczyzn, nastolatków oraz dziewczynki 7-10 lat do roli siostry głównego bohatera.

Zobacz wideo: Wakacyjne pokazy fontanny multimedialnej przed Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy

Początkowo film pt. „Kwiat paproci” miał być pilotem serialu - pierwszym z trzynastu odcinków, prezentujących baśnie z różnych regionów Polski, według scenariuszy autorstwa prof. Zbigniewa Mikołejki. Zdjęcia nagrywano w większości w Bydgoszczy, gdzie na potrzeby filmowej sceny z Rusałkami w środku hali (udostępnionej przez Moderator Inwestycje) zbudowano jezioro o powierzchni ok. 18x15 m.

Polecamy także

- Dzięki współpracy z Radkiem Zalewskim, który był naszym kierownikiem budowy scenografii, to ogromne jezioro powstało zaledwie w ciągu jednej nocy. Po kilku godzinach zostało zdemontowane, aby ustąpić miejsca kolejnej dekoracji - ogromnemu cmentarzysku - zdradzała nam kulisy produkcji filmowej Marta Filipiak, producentka z grupy Czarny Karzeł.

W filmie bydgoskiej produkcji baśniowy świat pełen efektów specjalnych

Pod koniec 2020 roku grupa Czarny Karzeł w sieci zaprezentowała nawet trailer filmu (zamieściliśmy go powyżej, w galerii zdjęć).

- Próbka, którą Państwo mogli zobaczyć, pokazuje świat, który został wykreowany w filmie. Baśniowy, fantastyczny, pełen efektów specjalnych, zarówno analogowych takich jak animacja 2D, jak i skomplikowanych efektów VFX - mówiła wówczas Marta Filipiak, producentka filmu.

Ostatecznie film ma przekształcić się jednak w pełnometrażową produkcję na podstawie scenariusza napisanego przez Katarzynę Płońską, która do tradycyjnego tekstu legendy dodała nowe wątki, sprawiając, że akcja filmu jest jeszcze bardziej pełna przygód w świecie z pogranicza legend i magii. Już teraz realizatorzy zapowiadają, że polska produkcja będzie dla widzów równie wciągająca co znane filmowe hity jak „Hobbit” czy „Harry Potter”. A my przypominamy, że „Kwiat paproci” doczekał się nawet komiksu stworzonego i wydanego przez grupę Czarnego Karła - o czym pisaliśmy TUTAJ

Zgłoś się mailem, przyjdź na casting do kina Pomorzanin i zagraj w filmie!

I to właśnie do tej pełnometrażowej wersji producenci organizują dwudniowy casting w bydgoskim kinie Pomorzanin przy ul. Gdańskiej 10. Kogo poszukują do filmu?

- Poszukujemy dorosłych panów do ról mocarnych Dzikusów oraz pań do ról mieszkanek baśniowej wioski. Czekamy także na chłopców i dziewczynki, którzy wcielą się w postaci Małych Rozbójników i uroczej siostry głównego bohatera - ogłasza grupa Czarny Karzeł, która w niedzielę (22.08.) i poniedziałek (23.08.) prowadzi casting do filmu „Magiczny Kwiat Paproci”. Uwaga, pamiętajcie, by najpierw zgłosić się, pisząc maila na adres: [email protected].

Zapytaliśmy, ile osób z castingów zagra na planie filmowym i kiedy rozpocznie się kręcenie zdjęć?
- W tym momencie ciężko określić konkretną liczbę osób oraz dokładne terminy dni zdjęciowych. Plan zdjęciowy ogólnie ma się rozpocząć od połowy września i potrwać do końca października - odpowiedział nam Sebastian Kwidziński, który wspólnie z Martą Filipiak jest reżyserem filmu „Magiczny Kwiat Paproci”.

Dodajmy, że producentem filmu jest bydgoska grupa Czarny Karzeł. Koproducentami są: bydgoski Moderator Inwestycje, Fixe Film oraz Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Produkcję wsparł Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Casting dzień 1., niedziela (22 sierpnia 2021 r.)

  • w godz. 10-14 - casting dla kobiet i mężczyzn od 18. do 20. r. ż. do ról wiejskiej społeczności, bawiącej się w Noc Kupały;
  • w godz. 14-18 - producenci czekają na panie i panów w wieku 18-30 lat, którzy mają ponadprzeciętną sprawność fizyczną, atletyczną budowę ciała i nieco dłuższe włosy (lub możliwość ich zapuszczenia). No i muszą umieć gwizdać jak przystało na ostatnich przedstawicieli Ludu Dzikusów. Czy kandydaci do tych ról będą musieli w jakiś sposób zaprezentować swoją ponadprzeciętną sprawność fizyczną? - pytamy.

- Przede wszystkim liczyć się będzie prezencja. Jeśli chodzi o sprawność fizyczną, to powinna ona być na takim poziomie, żeby móc według ustalonej choreografii odegrać sceny walki ze Strzygą (jedną z filmowych postaci). Na castingu kandydaci mogą zostać poproszeni o odegranie kilku scen, np. walki i zagrania scenki aktorskiej - wyjaśnia nam reżyser Sebastian Kwidziński.

Casting dzień 2., poniedziałek (23 sierpnia 2021 r.)

  • w godz. 10-13 - szansa dla nastoletnich chłopców (14-16 lat), którzy mogą zagrać rozbójników Maćka i Wacka pod warunkiem, że potrafią bardzo dobrze pływać! Jak nam zdradzono, chodzi o to, żeby młodzi aktorzy potrafili wskoczyć do wody (blisko brzegu) i bezproblemowo poradzili sobie w razie, gdyby okazało się, że nie ma gruntu.

- Na samym planie bezpieczeństwo będzie zapewnione przez profesjonalnym nurków. Umiejętność pływania da większy komfort młodym aktorom. Jednym z wyzwań jest również realizacja tych zdjęć plenerowych w okresie wrzesień - październik - wyjaśnia Sebastian Kwidziński.

  • w godz. 13-16 - nabór nastolatek w wieku 14-16 lat do ról grupy wiejskich dziewcząt robiących żadanice (słowiańskie lalki mocy);
  • w godz. 16-18 - casting adresowany do dziewczynek 7-10 lat, chcących zagrać siostrę głównego bohatera, Jacka. Dziewczynki powinny charakteryzować się otwartością i wyobraźnią.

- Kandydatki powinny nie bać się kamery (móc spojrzeć w kamerę i zagrać do niej jak do innego aktora). Powinny mieć pewną śmiałość w spojrzeniu na drugiego aktora i zagraniu kilku kwestii. Szczególną wagę przykładamy do umiejętności przekazywania emocji. Rola dziewczynki skupia się w głównej mierze na emocjonalnej, głębokiej relacji z filmowym bratem - Jackiem. Empatia, otwartość, troskliwość i emocjonalność w cenie - podkreśla reżyser Sebastian Kwidziński.

  • Uwaga, każdy niepełnoletni uczestnik musi zabrać ze sobą rodzica lub opiekuna prawnego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera